„Bajki z sukcesem w tle”

600x848„Bajki z sukcesem w tle” Sławomir Żbikowski

Książka adresowana jest do rodziców, którzy od najmłodszych lat chcą uczyć swoje dzieci tego, jak ważne jest pozytywne myślenie, odwaga i motywacja. Autor książki przy pomocy wymyślonych przez siebie bajek, tematycznie związanych z teorią sukcesu, przekazuje dzieciom wartości, które mają stać się dla nich inspiracją, a w przyszłości motywacją do przekształcania marzeń w cele.

Przez całe życie, a zwłaszcza w dzieciństwie i w okresie dojrzewania, do naszych mózgów docierają setki, a może nawet tysiące ograniczających przekonań. Już jako dziecko słyszymy: „Nie rozmawiaj z obcymi, obcy są niebezpieczni”, „Nie wychylaj się!”, „Pieniądze nie rosną na drzewach!”, „Nie dasz rady, nawet tego nie próbuj!”, czy zwykłe „Jesteś na to za mały!”. W młodości słyszymy: „Ucz się dobrze, to zdobędziesz dobrą pracę”, „Żeby być bogatym, trzeba pierwszy milion ukraść” itp. Co gorsza, stwierdzenia te najczęściej słyszymy od osób najbliższych naszemu sercu, które traktujemy jak autorytet. Zazwyczaj wypowiadają je nasi rodzice, dziadkowie, opiekunowie, nauczyciele, a czasem nawet nasi przyjaciele.

Kiedy rodzice wymawiają te słowa, zapewne mają dobre intencje. Zależy im na bezpieczeństwie dziecka, boją się o nie i chcą je chronić. Jednak przy okazji je okaleczają. Każda taka uwaga wdrukowuje się w umysł dziecka, w umysł młodego człowieka i po pewnym czasie staje się przekonaniem. A wiarę w przekonania jest bardzo ciężko przezwyciężyć.

Publikacja ta jest adresowana do rodziców, którzy chcą już od najmłodszych lat wpajać dzieciom teorie związane zsukcesem, motywacją, pozytywnym myśleniem i odwagą.

Te inspirujące bajki dla dzieci można odtwarzać lub czytać swoim pociechom do poduszki, lub jako rodzaj rozrywki w ciągu dnia. Zawarte w opowiadaniach przesłanie dotrze do młodych umysłów naszych pociech i zagnieździ się w nich, aby wkrótce wykiełkować i przynieść niesamowite plony. Opowiadania te mogą być również kierowane do starszych dzieci.

Mają one charakter uniwersalny i można na nie patrzeć jako na metafory – wówczas mogą być kierowane do dorosłych czytelników. Uważam, że ich wpływ na dorosłego czytelnika może być równie silny jak na dzieci. Charakter tych bajek może przypominać opowiadanie Spencera Johnsona „Kto zabrał mój ser?”, które stało się światowym bestsellerem.

Szczegóły znajdziesz tutaj

Twój e-mail nie zostanie opublikowany