Archiwum: Numer 23

Archiwum Czasopisma „Mój Przedszkolak” – zapraszamy do zapoznania się z archiwalnymi numerami czasopisma!

 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, dzieci coraz więcej czasu przebywają na świeżym powietrzu. Jest to wspaniały okres
na spędzenie wspólnych chwil ze swoim dzieckiem i wspólne wycieczki. Możemy zorganizować czas w taki sposób, by nie tylko przedszkolak miał super zabawę, ale także i rodzice. Wycieczki rowerowe są świetnym sposobem na spędzenie wspólnie i aktywnie czasu. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, gdzie możemy zabrać nasze pociechy i razem z nimi się świetnie bawić! Gdzie warto pojechać? W bieżącym numerze piszemy o tym, gdzie warto się udać, jak zorganizować ciekawą wycieczkę rowerową i co warto zobaczyć.
Zabawa jest świetnym sposobem na rozwój kreatywności u dziecka, dlatego wymyślajmy takie gry, by pobudzać wyobraźnię. Kilka propozycji zabaw znajdziecie Państwo w naszym letnim numerze. Jak radzić sobie z pogryzieniem przez meszki, komary czy pszczoły? Co robić, gdy dziecko zostało ukąszone? By zabawa na świeżym powietrzu była przyjemna i sprawiała
dziecku radość, zadbajmy o to, by nasze urwisy były właściwie zabezpieczone przed ukąszeniami owadów.
Przebywając na słońcu, dzieci muszą dużo pić i nawadniać organizm. Najlepszym sposobem na ugaszenie pragnienia będzie podanie wody do picia. Ważne, byśmy sami przypominali o piciu i regularnym nawadnianiu. By sięganie po wodę stało się nawykiem, sami dajmy dobry przykład i sięgajmy po wodę mineralną szczególnie, gdy temperatura na dworze jest wysoka.
Cała redakcja życzy udanych, aktywnych i słonecznych wakacji!
Zapraszam do lektury.
Anna Ledzion
redaktor naczelna

 

 

Temat numeru
6 Ospa wietrzna
Zdrowy przedszkolak
4 Letnia apteczka, czyli wakacyjne SOS
10 Biegunki – nierzadki problem małych dzieci
14 Moje dziecko nie rośnie – kilka słów o niskorośłosci
18 Uwaga na owady – jak radzić sobie z ukąszeniami?
Razem z przedszkolakiem
20 Jedziemy na wakacje – jak zapewnić komfort podróży całej rodzinie?
22 Modelarstwo – sposób na rozwój dziecka
24 Wsiadz na rower i zwiedzaj Polske!
Oto 8 szlaków rowerowych, które warto poznać
26 Zabawa i edukacja, czyli miejsca, które warto odwiedzić wspólnie z dzieckiem
28 Urodziny dziecka z ulubionymi bohaterami bajek
32 Bawią, rozwijają, uczą – zabawy na swieżym powietrzu
37 Zabawki – kupuj rozwaznie!
Otoczenie przedszkolaka
40 Kolorowo, bajkowo, a moze naturalnie?
Remontujemy pokój dziecięcy
Żywienie przedszkolaka
43 Rodzicu, wybieraj mądrze! – czyli o tym, co podawać dziecku do picia

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany