Rodzinny urlop w śnieżnej Dolinie Stubai

Lodowiec Stubai- BIG Family Ski Camp- planAustriacka Dolina Stubai to jedno z najlepszych miejsc na rodzinny, zimowy urlop. Atrakcje i liczne udogodnienia dla dzieci oraz specjalne szkółki narciarskie sprawiają, że zimowe szaleństwo na długo pozostaje w pamięci. W tym roku wprowadzono nową, zimową grę plenerową.

 Dolina Stubai, wielokrotnie honorowana tytułem „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach“, ma wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznego, interesującego i relaksującego urlopu zimowego. Dolina posiada szeroką infrastrukturę dostosowaną do potrzeb dzieci: od szkółek narciarskich i przedszkoli po kwatery i restauracje. A wszystko to pod szyldem programu BIG Family Stubai.

 

 

 

 

Zbierz wszystkie pieczątki

W tym roku w Dolinie Stubai przygotowano nową atrakcję – grę plenerową BIG Family Stubai Schnitzeljagd, dzięki której mali i duzi odkrywcy będą mogli lepiej poznać dolinę. Zadanie polega na odnalezieniu ośmiu punktów kontrolnych, zlokalizowanych na lodowcu Stubai, w ośrodku Schlick 2000, Serles i Elfer, oraz przybiciu pieczątek z wszystkich tych miejsc. Przy każdym punkcie można zrobić zabawne, pamiątkowe zdjęcie z lokalnymi maskotkami. Po przyniesieniu wypełnionej karty do biura informacji turystycznej w Fulpmes lub Neustift dzieci otrzymają drobny upominek, a karty wezmą udział w losowaniu nagrody głównej – tygodniowego, rodzinnego pobytu narciarskiego (dla 4 osób) w Dolinie Stubai w sezonie zimowym 2016/17 (6 noclegów w 4-gwiazdowym hotelu, wyżywienie typu half board, Stubai Super Ski Pass na 6 dni). Gra wystartowała 15 grudnia br. i potrwa do 31 marca 2016 r. Karty do gry (collector’s passport) dostępne są w biurze informacji turystycznej w Fulpmes i Neustift oraz w kasach kolejek linowych.

 Schlick2000_Snowpark_ActionScouts_01_72dpi_web

 

Prawie jak w domu

Dla rodziców bezpieczeństwo ich dzieci jest ważniejsze niż dobra zabawa. Dolina Stubai zapewnia jedno i drugie. Pod opieką profesjonalnych instruktorów narciarskich i przy zachęcie tutejszych maskotek, dzieci z ochotą angażują się w ćwiczenia na świeżym powietrzu, nawiązując przy okazji nowe przyjaźnie.

Na lodowcu Stubai (przy stacji Gamsgarten) znajduje się szkoła narciarska BIG Family Ski Camp dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 15 lat. Dobrą zabawę zapewniają sympatyczne maskotki: yeti B.BIG oraz kuleczka Mini B. Szkółka posiada dwa ogrodzone tereny do nauki: Miniland dla maluchów i początkujących narciarzy oraz Kinderland dla dzieci, które na nartach czują się już pewniej. Tuż obok znajduje się restauracja, dostępna wyłącznie dla uczniów szkoły. Na życzenie rodziców, instruktorzy mogą zaopiekować się dziećmi także podczas przerwy na lunch. (Zapisy na zajęcia indywidualne lub grupowe są możliwe online: www.schischule-neustift.com.)

Przy szkółce znajduje się również otwarty, ogólnodostępny teren Kinderland, ze śnieżną karuzelą, torem do slalomu oraz „magicznym dywanem”, czyli wyciągiem taśmowym do wjazdu na stok. Z tej części Kinderlandu mogą korzystać bezpłatnie także dzieci niezapisane na kurs (oczywiście pod opieką dorosłych).

Ciekawą atrakcją stacji Gamsgarten jest śnieżny zamek (zazwyczaj od lutego do kwietnia, jeśli pozwalają na to warunki pogodowe), oraz przejażdżka ratrakiem (w każdy wtorek o godz. 14:00, 15 grudnia – 29 marca 2016 r., koszt – 2 Euro).

Ort: Stubai Tirol

Ort: Stubai Tirol

Na górnej stacji Gamsgarten znajduje się również przedszkole BIG Family Kindergarten, w którym dzieci w wieku od 3 lat spędzają czas na zabawach, rysowaniu i śpiewaniu (otwarte codziennie od 8:45 rano do 16:00). Przedszkole gwarantuje całodniową opiekę lub przez pół dnia, a w cenę wliczony jest posiłek.

Nieco wyżej, na stacji Eisgrat znajduje się jaskinia lodowa (Eisgrotte) ze ścieżką edukacyjną wyjaśniającą fenomen wiecznego lodu oraz z lodowym tronem, idealnym do zrobienia sobie wyjątkowego zdjęcia. Zwiedzanie groty trwa około godziny. Jaskinia otwarta jest od 20 grudnia do 2 kwietnia 2016 r., codziennie od 11.30 do 15.30.

Trasami zjazdowymi, odpowiednimi dla wszystkich członków rodziny, są: BIG Family Boardercross (tuż przy wyciągu Murmele), kilometrowy tor z muldami i skoczniami BIG Family Fun Slope oraz szeroka, komfortowa trasa narciarska Daunferner, odpowiednia również dla osób starszych.

Rodzinne atrakcje lodowca Stubai przedstawia poniższy film: www.youtube.com/watch?v=Vko9i9ZmiNo.

 

StubaiGlacier_eye5_ChristophSchoech_BIG Family_04_72dpi_web

 

W ośrodku Schlick 2000 znajduje się szkółka narciarska BIG Family Skizentrum (stacja pośrednia Froneben), która obejmuje Kinderland z kilkoma wyciągami taśmowymi, dwoma karuzelami narciarskimi, trasą do slalomu a nawet indiańskim tipi. Dobrą zabawę gwarantują świetnie wyszkoleni i cierpliwi instruktorzy oraz tutejsza maskotka – świstak BIG Ron. Co środę w szkółce organizowana jest impreza dla dzieci. W pokoju zabaw BIG Ron’s pociechy mogą odpocząć, ogrzać się, zdrzemnąć i zjeść obiad. Funkcjonuje tu też żłobek dla maluchów od 3. miesiąca życia (nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, czynne od 9:30 do 15:30, w sobotę zamknięte). Dzięki temu rodzice mogą spokojnie szusować na nartach, a kiedy zatęsknią za dziećmi – odwiedzić je.

W Dolinie Stubai zaplanowano dwa zimowe festyny z zabawami, pokazami i zawodami sportowymi dla dzieci: BIG Ron’s Kinderfest na Schlick 2000 (10 lutego 2016 r., o godz. 15.00) oraz BIG Family Kinderfest w Neustift (2 lutego 2016 r., Musikpavillon).

StubaiGlacier_PallyLearmond_MoreboardsStubaiZoo_01_72dpi_web

Młodzież zapewne doceni trzy tutejsze snowparki: Stubaipark Schlick 2000 i Free Nature Park, oraz Stubai Zoo na lodowcu Stubai. W Schlick 2000 odbywają się również nocne pokazy narciarskie miejscowych instruktorów – „Night of Colours”, którym towarzyszy pokaz ogni sztucznych.

Miłośnicy sanek powinni zajrzeć do ośrodka Serles i Elfer. W tym pierwszym mogą skorzystać z czterech torów saneczkarskich oraz oślej łączki w Mieders (przy dolnej stacji kolejki), natomiast Elfer oferuje dwie najdłuższe w dolinie trasy – zjazd do Neustift (6,6 km długości) oraz do Pinnistal (prawie 8 km). W obu ośrodkach w wybrane dni tygodnia można zjeżdżać na sankach także nocą. Na początku przyszłego roku (9 stycznia) w Elfer po raz pierwszy zostanie zorganizowany festiwal saneczkowy „Sledding Testival”.

Warto pamiętać, że w miejscowościach Neustift i Fulpmes znajdują się lodowiska, a w Telfes – centrum sportowe StuBay z dużym basenem i sauną (www.stubay.at).

 

Rodzinny wypoczynek z wyjątkową obsługą

Oprócz kursów narciarskich dostosowanych do potrzeb dzieci oraz sympatycznych maskotek umilających trudne początki na stoku, Dolina Stubai oferuje rodzinom dodatkowe, przydatne usługi. We wszystkich czterech ośrodkach dzieci w wieku do 10 lat w towarzystwie dorosłego mającego ski pass, korzystają z kolejek bezpłatnie. Na życzenie rodziców, przyszłe gwiazdy narciarstwa mogą zostać odebrane bezpośrednio z hotelu i zawiezione na zajęcia w szkółce. Dużym udogodnieniem są też osobne wyciągi dla dzieci ze szkółki, dzięki czemu maluchy nie muszą tracić czasu w kolejkach.

Kwatery zrzeszone w BIG Family Premium Homes są przystosowane do potrzeb dzieci, wyposażone w małe łóżeczka, kolorową pościel, a nawet pokój lub plac zabaw. Restauracje BIG Family serwują pyszne menu dla dzieci i są w stanie spełnić także dodatkowe prośby swoich małych gości.

TVBStubaiTirol_AndreSchoenherr_Hut family_300dpi_print-c

Więcej informacji nt. doliny można znaleźć na: www.stubai.at.

* * * 

DOLINA STUBAI – fascynująca dolina Alp

Tyrolska Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) w Austrii jest oddalona zaledwie o 20 minut drogi od Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol. Dzięki autostradzie wiodącej przez przełęcz Brenner dolina ma dobre połączenie drogowe z Niemcami, Szwajcarią, Włochami oraz innymi regionami Austrii. Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i jest otoczona 80 lodowcami oraz 109 szczytami o wysokości ponad 3 tys. m n.p.m. Pięć najważniejszych miejscowości to: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg.

Lodowiec Stubai, jeden z największych w Austrii, gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca. Na gości czeka 58 doskonale przygotowanych tras zjazdowych w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000 (przy Fulpmes), Serlesbahnen (przy Mieders) oraz w Elferbahnen (przy Neustift).

Kwatery zrzeszone w BIG Family Premium Homes, restauracje BIG Family oraz świetnie przygotowane kursy narciarskie oferują wszystko to, co jest potrzebne do udanego urlopu zimowego zarówno małym, jak i dużym narciarzom. To dlatego Dolina Stubai nazywana jest  „najbardziej przyjaznym rodzinie regionem narciarskim w Alpach“.

Polityka cenowa doliny także otrzymała wiele nagród. Dzieci do lat 10 mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich kolejek linowych, jeśli towarzyszy im rodzic ze ski passem. Dodatkowo w Dolinie można znaleźć korzystne warunki wynajmu sprzętu narciarskiego a także ofertę dla rodzin z dziećmi we wszystkich kategoriach cenowych i ze specjalnymi taryfami (oznaczone na stronie www.stubai.at). Imprezy BIG Family zapewniają dzieciom i ich rodzicom możliwość ciekawego i radosnego spędzenia czasu.

Organizacja Turystyczna Stubai Tyrol (Tourismusverband Stubai Tirol) informuje o aktualnych ofertach i wydarzeniach na stronie internetowej www.stubai.at. Tam też znajduje się baza miejsc noclegowych, umożliwiająca wyszukanie odpowiedniego zakwaterowania. Zapytania można przesyłać na email info@stubai.at lub zadawać bezpośrednio pod numerem telefonu: +43 (0)501881-0. Rezerwację pobytów all-inclusive można dokonać emailowo na adres: stubaitouristik@stubai.at lub telefonicznie: +43 (0)501881-171 lub 172.

TVBStubaiTirol_AndreSchoenherr_Kids_Family_03_72dpi_web

 

Więcej informacji oraz zdjęć znajduje się na stronie: http://presse.stubai.at/en/.

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany