Wioska Indiańska HANTAJO w Borzychach

aidadefault1Indiańska Wioska HANTAJO to prawdziwa frajda dla miłośników Dzikiego Zachodu. Zarówno wycieczki jak i turyści indywidualni mają możliwość uczestniczenia w zwiedzaniu wioski, gdzie obejrzeć mogą wystawę replik rękodzieła indiańskiego oraz wnętrze tipi. Druga część programu składa się z dostosowanych do wieku uczestników gier i zabaw m.in. nauki indiańskiego tańca, malowania twarzy czy indiańskiego toru przeszkód.

„Wyobraźcie sobie otoczoną sosnami leśną polanę, na której ukryta jest wioska indiańska. Po chwili poczujecie się, jakbyście przenieśli się do prawdziwej Ameryki. Zobaczycie niezwykłą wystawę replik rękodzieła indiańskiego, pióropusze, winchester, tomahawki i wiele innych. Zerkniecie do wnętrza indiańskiego tipi i przekonacie się jak niewiele było potrzebne do szczęścia jego mieszkańcom. Następnie przeniesiecie się do naszego lasu, gdzie kryje się tor przeszkód. Teraz wyobraźcie sobie, że jesteście Indianami wędrującymi ze swoim dobytkiem w poszukiwaniu stada bizonów. Uruchomcie wyobraźnię i zobaczcie rwącą rzekę i za pomocą liny przeskoczcie ją. Przejdźcie przez kamienie w rzece, a następnie pokonajcie ruchomą kładkę. Kiedy Wam się to uda, dotrzecie do jaskini niedźwiedzia, ale nie bójcie się, wyszedł na polowanie, więc możecie spokojnie przez nią przejść. Teraz ścigają Was nieprzyjaciele, więc zmylcie ich poruszając się slalomem. Brawo! Ukończyliście tor przeszkód! Teraz podzielimy się na szczepy i ruszymy na kolejne wyzwania: strzelanie z łuku i dmuchawki, rzucanie włócznią, rzut na bizonie rogi, rzutki, połów „ryb” i wyścigi węży. Kiedy nasze „polowanie” dobiegnie końca, udamy się na gorące kiełbaski dla strudzonych wojowników i wojowniczek. Byliście dzielni do końca? Na pewno! Zasłużyliście więc na pomalowanie twarzy i naukę tańca. Macie ochotę zachować wspomnienia o tym niezwykłym miejscu? Nic prostszego. Możecie zakupić u nas ręcznie wykonany łuk lub włócznię i wyruszyć na własną ścieżkę dzielnego wojownika. Mamy nadzieję, że jeszcze do nas wrócicie. Do zobaczenia!”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Szczegóły znajdziesz tutaj

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany