Wodny Plac Zabaw Tychy

logo-mosir

Usytuowany tuż przy samym Jeziorze Paprocańskim, Wodny Plac Zabaw jest nie lada atrakcją dla najmłodszych chociaż tak naprawdę dostępny jest dla wszystkich, niezależnie od wieku. Podgrzewana woda, widok na jezioro i bliskie sąsiedztwo Parku wodnego Tychy dodatkowo wpływają na atrakcyjność tego nietypowego placu zabaw.

 

„Jezioro Paprocańskie jest niezwykle malowniczo usytuowanym akwenem. Jego położenie, w otoczeniu bujnego lasu wraz ze znajdującymi się tu licznymi ścieżkami gruntowymi, sprzyja organizacji wycieczek pieszych i rowerowych.

Od strony miasta ulokowany został atrakcyjny ośrodek wypoczynkowy. Na jego terenie znajduje się piaszczysta plaża ze strzeżonym w sezonie kąpieliskiem. Przy samej plaży można wypożyczyć sprzęt pływający (kajaki, rowerki wodne). Rodziców ze swoimi pociechami zapraszamy na kolorowy plac zabaw dla dzieci. Starszą młodzież zapewne zainteresują boiska do siatkówki oraz koszykówki. Na miejscu rozlokowane są obiekty gastronomiczne, w których można kupić napoje, jak również zjeść smaczne posiłki. Dużą popularnością cieszą się sportowo-rekreacyjne imprezy plenerowe, festyny oraz koncerty.

Nad południowym brzegiem możemy dostrzec zabytkowy XIX-wieczny książęcy zameczek myśliwski Promnice o ciekawej architekturze. Obfitość ryb przyciąga do nas wielu zapalonych wędkarzy. Na brzegach jeziora corocznie rozgrywane są zawody w połowach.”

 

 

dreamstime_xl_39892991

 

Wodny Plac Zabaw oferuje cały szereg atrakcji dla całej rodziny!

Znajdujące się w pobliżu Jezioro Paprocańskie umożliwia także wypożyczenie sprzętu wodnego i można całą rodzina wybrać się na przejażdżkę rowerem wodnym po jeziorze.

Szczegóły znajdziesz tutaj

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany