Czy produkty do dezynfekcji rąk muszą zawierać alkohol?

Temat numeru

Poznaj zalety sprawdzonej substancji działającej przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Jest to idealna alternatywa dla typowych produktów do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu.

Świat lubi zaskakiwać. Epidemia, która, niestety, wciąż jeszcze trwa, wywróciła nasze życie do góry nogami. Wiele się zmieniło, również nasze zachowania związane z dbaniem o zdrowie. Większą wagę przywiązujemy do higieny. Nauczyliśmy się często myć ręce. Chcąc ochronić się przed wirusami i bakteriami, w ostatnich miesiącach zaobserwowaliśmy niespotykany wcześniej wzrost sprzedaży wszelkich produktów do dezynfekcji.
Większość z nas stosowała najpopularniejsze produkty na bazie alkoholu etylowego, głównie w postaci żelu. Wówczas nie było innej alternatywy. Teraz, w obliczu większej dostępności różnych produktów do dezynfekcji rąk, możemy wybrać ten, który najlepiej spełni oczekiwania i będzie dostosowany do naszych potrzeb.

Poznaj 8 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty do dezynfekcji rąk na bazie chlorheksydyny.

 1. Chlorheksydyna ma potrójne właściwości: przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.
   
 2. Chlorheksydyna nie wysusza skóry, nie podrażnia jej. Alkohol etylowy może natomiast podrażniać naskórek i wysuszać skórę.
   
 3. Chlorheksydyna może być stosowana często i przez długi czas.
   
 4. Chlorheksydyna działa na powierzchni skóry.
   
 5. Chlorheksydyna może być bezpiecznie stosowana przez dzieci.
   
 6. Chlorheksydyna odparowuje wolniej niż alkohol.
   
 7. Chlorheksydyna wiąże się z naskórkiem, pozostaje na nim i działa dłużej niż alkohol.
   
 8. Chlorheksydyna jest skuteczna na nieumyte dłonie. W przypadku alkoholu etylowego zaobserwowano wyższą skuteczność, kiedy zastosuje się go na umyte dłonie.


Możemy sięgnąć po preparaty na bazie alkoholu etylowego lub chlorheksydyny. Chlorheksydyna to znana i ceniona od lat aktywna substancja antybakteryjna, przeciwwirusowa i przeciwgrzybicza, powszechnie wykorzystywana w produktach kosmetycznych. Stanowi cenny składnik oczyszczający, który w połączeniu z micelami usuwającymi brud skutecznie chroni skórę i utrzymuje ją w dobrej kondycji.

Pamiętaj

Chlorheksydyna to znana i ceniona od lat aktywna substancja antybakteryjna, przeciwwirusowa i przeciwgrzybicza, powszechnie wykorzystywana w produktach kosmetycznych.


Preparatów do dezynfekcji rąk na bazie chlorheksydyny jest zdecydowanie mniej na rynku niż preparatów na bazie alkoholu etylowego. Dobra wiadomość jest taka, że możemy je już kupić m.in. w aptekach internetowych. Na polskim rynku właśnie pojawiła się nowość – antybakteryjny płyn do mycia rąk bez użycia wody: Watersept od Polskiego Leku. Substancją aktywną w produkcie jest chlorheksydyna. Produkt nie zawiera alkoholu, może być bezpiecznie stosowany u dzieci powyżej 3. roku życia i dorosłych, a dodatkowo ma przyjemny, delikatny zapach.

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI