Autor: Dr n. med. ANNA MARIA AMBROZIAK

Dyrektor Medyczna i Naukowa Centrum Okulistycznego Świat Oka. Specjalista chorób oczu. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz adiunkt na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawicielka Polski w Europejskim Stowarzyszeniu Kontaktologicznym Lekarzy Okulistów (ECLSO). Redaktor stanowiska Polskiej Grupy Ekspertów Akademii Powierzchni Oka. Zastępca redaktora naczelnego wydawnictwa „Okulistyka”. Koordynator oraz współautor programu edukacyjnego „Kompendium Okulistyki”.

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W 2007 r., uzyskała z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez 20 lat zawodowo związana z Katedrą
i Kliniką Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalem Okulistycznym w Warszawie. 

Doświadczony praktyk, uznany naukowiec, ceniony wykładowca. Prelegent i uczestnik konferencji. W swoim dorobku naukowym ma ponad 100 publikacji, udział w licznych badaniach i grantach naukowych oraz wyróżnienia międzynarodowe.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sokoli wzrok − czy możemy zapewnić go naszym dzieciom?

Rozmowa z Dyrektor Medyczną i Naukową Centrum Okulistycznego Świat Oka, dr n. med. Anną Marią Ambroziak

Nie bez przyczyny wzrok wymieniany jest jako pierwszy spośród pięciu podstawowych zmysłów modelu arystotelesowskiego. Uznaje się go za najważniejszy ze zmysłów, bowiem dostarcza nam większości informacji z otoczenia. Dzięki możliwości widzenia, poznajemy świat, odkrywamy jego piękno, uczymy się i uczestniczymy w życiu społecznym. Warto więc już od najmłodszych lat dbać o wzrok i być wyczulonym na niepokojące objawy.

Czytaj więcej