Autor: Eliza Szeliga-Kraus

Eliza Szeliga-Kraus. Pomysłodawczyni i założycielka Centrum Edukacyjnego DobEdu. Autorka szkoleń dla nauczycieli i rodziców oraz własnego programu wspierającego wszechstronny rozwój dziecka Muzyka-Ruch-Rozwój.
Swoją wiedzę zdobywała i pogłębiała w czasie magisterskich studiów pedagogicznych z zakresu Animacji Społeczno-Kulturalnej, Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim, jak również na studiach podyplomowych z zakresu informatyki oraz zarządzania placówkami oświatowymi. Stale poszukuje nowych wiadomości i umiejętności biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach (m.in. kurs Metody Ruchu Rozijającego Weroniki Sherborne I stopnia, kursu dla Terapeutów Integracji Sensorycznej I i II stopnia).
Eliza Szeliga-Kraus jest praktykiem. Doświadczenie zyskała m.in. ucząc w klasach młodszych szkoły podstawowej, prowadząc zajęcia taneczno-rytmiczne w przedszkolach oraz prowadząc autorskie zajęcia adaptacyjne przygotowujące dzieci do edukacji przedszkolnej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kalendarz kreatywnego rodzica, czyli w… 365 dni dookoła zabawy z dzieckiem

Mamooo, nudzie mi się! Ale już to czytałem… Nie mam żadnej nowej kolorowanki. Nie lubię na rolkach. Znasz to? Nie tylko Ty. Wymyślanie nowych zabaw i zajęć, które spodobają się maluchowi i zajmą go na dłużej niż na pięć minut wymaga kreatywności rodem z filmów o McGyverze i pomysłów na miarę agenta 007! Nie łam się. Jest sposób na to, by zawsze mieć w zanadrzu inspirację. Słowo-klucz to KALENDARZ.

Czytaj więcej

Muzyka – magiczna różdżka wspomagająca rozwój dziecka

Muzyka to klucz do duszy – mawiają poeci. A pedagodzy mawiają z kolei, że jest to narzędzie efektywnego pobudzania rozwoju najmłodszych. Gdyby wziąć pod uwagę dwa punkty widzenia na raz, płynie z nich jeden wniosek: muzyka to wartościowe narzędzie w pracy nauczyciela. I wcale nie takie wymagające, jak mogłoby się wydawać.

Czytaj więcej