100 lat Dr. Schär: od pioniera niszowego do globalnego specjalisty żywienia integracyjnego

Mój Przedszkolak poleca

Świętując nasze stulecie, spoglądamy wstecz na nasze korzenie jako mała firma rodzinna poświęcona zaspokajaniu różnych potrzeb żywieniowych.

Skupienie się na różnych kulturach upraw pomogło nam wyrosnąć na międzynarodową markę zaangażowaną w bioróżnorodność i zrównoważony rozwój. 

W tym roku Dr. Schär obchodzi 100-lecie. Już w 1922 roku nasi założyciele, dr Anton Schär i Gottfried Untertrifaller, wprowadzili swój pierwszy produkt i od tego czasu sprawiamy, że odżywianie jest bardziej inkluzywne, a jedzenie przyjemne dla wszystkich. 

W centrum naszych obchodów z okazji tego ważnego kamienia milowego znajduje się specjalny projekt promujący bioróżnorodność – „Field 100” – koncepcja, która jest kluczem do naszej obecnej misji, która ma również głębokie korzenie w naszej przeszłości. 

Praca nad dostarczaniem ludziom odpowiednich produktów, aby zaspokoić ich potrzeby żywieniowe z naszej siedziby w sercu Alp, zawsze wymagała od nas uprawy ogromnej różnorodności drobnych upraw. Doświadczenie w tworzeniu różnorodnych kultur uprawnych staje się coraz ważniejsze, gdy patrzymy w przyszłość, co pozwala nam promować bioróżnorodność w ramach naszego zaangażowania w pomoc w tworzeniu bardziej ekologicznej, bardziej zrównoważonej planety. 

Jako długowieczna firma rodzinna, Dr. Schär myśli w kategoriach pokoleń, a nie krótkoterminowych cykli biznesowych, a my jesteśmy oddani ochronie świata i przynoszeniu korzyści naszym klientom, pracownikom, społecznościom i środowisku. 

Spoglądamy wstecz na ponad sto lat zaspokajania różnorodnych potrzeb żywieniowych, zbliżania ludzi i rozwijania się z małej firmy w globalnego specjalistę od produktów bezglutenowych, tworzącego zrównoważoną przyszłość. 

Nasze kamienie milowe

1920

W 1922 r. w Południowym Tyrolu dr Anton Schär i jego szwagier, właściciel młyna Gottfried Untertrifaller, wprowadzają na rynek wzbogacaną kaszę mannę pszenną, aby poradzić sobie z niedożywieniem dzieci po I wojnie światowej. Ich biznes kwitł i zdywersyfikowali swój asortyment o krem ryżowy, sago, tapiokę – wszystkie na bazie roślinnej, bogate w węglowodany, lekkostrawne i naturalnie bezglutenowe, poszerzając swoje cele w zakresie opracowywania zdrowych produktów i łagodzenia dolegliwości związanych z jedzeniem zarówno dorosłych, jak i dzieci. 

1979

 

Firma rozwija się przez dziesięciolecia, aż młody biznesmen Ulrich Ladurner uzyskuje pozwolenie na używanie nazwy Dr. Schär dla swojej naturalnej, prozdrowotnej marki żywności. Podczas wywiadu w lokalnej telewizji w 1980 roku wpadł na pomysł stworzenia gamy specjalistycznych produktów bezglutenowych skierowanych do osób z celiakią i osób z  nietolerancją glutenu. 

lata 80.

Marka Schär, specjalizująca się w produktach bezglutenowych, została oficjalnie wprowadzona na rynek w 1981 roku. W 1985 roku marka przedstawia swój pierwszy makaron bezglutenowy, stworzony we współpracy ze stowarzyszeniami osób chorych na celiakię i lekarzami. Wprowadza również na rynek swoje pierwsze bezglutenowe wypieki – Savoiardi i Zwieback – produkując je samodzielnie w małej piekarni z piecem regałowym, Schär wprowadza na rynek swój pierwszy bezglutenowy biały chleb. Gama produktów bezglutenowych stale się rozwija, ponieważ realizuje misję zawartą w jej haśle „Rozwiązujemy problemy dietetyczne”. Otwiera również nową halę fabryczną z pierwszą przemysłową linią produkcyjną. 

lata 90.

Schär staje się liderem rynku we Włoszech i koncentruje się na pozostałej części Europy, rozwijając swoją działalność w Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Firma umacnia swój sukces przeprowadzką do nowej siedziby w Burgstall, wraz z nową halą produkcyjną i biurowcami. Rozszerza również swoje portfolio poza produkty bezglutenowe, aby objąć inne rodzaje żywienia integracyjnego pod specjalistycznymi markami. 

2021

Firma wzmacnia swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój dzięki Panini Rolls – pierwszemu na świecie chlebowi bezglutenowemu pakowanemu w certyfikowany plastik z recyklingu – i wprowadza ogólnofirmową strategię zrównoważonego rozwoju. 

2022

Dr. Schär kończy 100 lat. Nadal z siedzibą w Burgstall i kierowany przez Ulricha Ladurnera, jest obecnie międzynarodowym przedsiębiorstwem z 18 zakładami produkcyjnymi i dystrybucyjnymi w 11 krajach i zatrudniającym 1500 osób. 

Dr. Schär przeszedł wiele zmian w ciągu ostatniego stulecia, ale nasze zaangażowanie w zaspokajanie różnorodnych potrzeb żywieniowych ludzi i uprawę niewielkich upraw nie osłabło. To skupienie znajduje odzwierciedlenie w projekcie, który wybraliśmy, aby uczcić naszą setną rocznicę. „Field 100” jest próbą stworzenia najbardziej zróżnicowanego biologicznie pola, jakie kiedykolwiek uprawiano i jako takie jest żywym wyrazem naszego zaangażowania w promowanie i ochronę bioróżnorodności. Co więcej, jest to przykład innowacyjnego, pionierskiego ducha, który podtrzymywał firmę przez ostatnie stulecie i mamy nadzieję, że pomoże nam w dalszym budowaniu lepszej przyszłości dla naszych ludzi, społeczności i planety przez wiele nadchodzących lat. 

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI