Dział: Mój Przedszkolak poleca

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jakie są rabaty dla dzieci 2-7 lat w biurach podróży?

W branży turystycznej rodziny z dziećmi mogą korzystać z różnego rodzaju promocji – najpopularniejsze są oczywiście rabaty dla dzieci w biurach podróży, dzięki którym koszty wypoczynku najmłodszych są zdecydowanie niższe od standardowych cen wycieczek. Sprawdzamy, na jakie rabaty w biurach podróży mogą liczyć dzieci w wieku 2-7 lat.

Czytaj więcej

Gdzie oglądać młodzieżową piłkę nożną?

Młodzieżowa piłka nożna z roku na rok zyskuje na popularności. Oczywiście związane jest to z tym, że coraz łatwiej znaleźć transmisje tego rodzaju rozgrywek. Nie bez znaczenia jest również fakt, że futbol młodszych roczników jest po bardziej nieprzewidywalny, a tym samym widowiskowy. Gdzie więc śledzić potyczki młodych adeptów piłki kopanej?

Czytaj więcej

Szkoły Pełne Talentów powracają – Anna i Robert Lewandowscy ponownie ambasadorami ogólnopolskiego programu

Lidl Polska po zeszłorocznym wielkim sukcesie akcji „Szkoły Pełne Talentów”, zamierza ją powtórzyć podczas zbliżającego się roku szkolnego. Ponownie ambasadorami programu będą Anna i Robert Lewandowscy. W zeszłym roku do projektu włączyło się ponad 10 600 polskich szkół, którym Lidl Polska przekazał prawie 40 tysięcy nagród.

Czytaj więcej

Zasiewamy w dzieciach pasję do ogrodnictwa i miłość do warzyw!

„Ogródki ze smakiem” – 21 marca startuje II edycja ogólnopolskiego konkursu. Do wygrania aż 10 ogródków!

Czytaj więcej

Twoje dziecko nie lubi eleganckich ubrań? Podpowiadamy, jak pogodzić modę i wygodę podczas nadchodzących Świąt

Święta to wyjątkowy czas, który często lubimy podkreślić eleganckim strojem zarówno podczas kolacji wigilijnej, jak i w oba świąteczne dni. Najmłodsi jednak często mają inne zdanie na ten temat i niechętnie zakładają strojne sukienki czy koszule lub garnitury. Jak pogodzić interesy dorosłych i dzieci, aby każdy był zadowolony?

Czytaj więcej

Ubrania Coccodrillo w filmie “Akademia Pana Kleksa”

Ubrania dziecięcej marki Coccodrillo już na początku 2024 roku pojawią się w nowej ekranizacji powieści Jana Brzechwy “Akademia Pana Kleksa” z Tomaszem Kotem w tytułowej roli.

Czytaj więcej

Panettoni, ciasto w kształcie pnia drzewa czy fast food? Novakid zaprasza najmłodszych na wirtualną wyprawę dookoła świata, by odkryć najstarsze i najdziwniejsze tradycje świąteczne

Novakid, platforma do nauki języka angielskiego online dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, odkrywa najdziwniejsze tradycje bożonarodzeniowe na świecie oraz inspirujące najmłodszych przepisy. Ponadto, aby podtrzymać świąteczny nastrój, szkoła przygotowała w grudniu bezpłatną, otwartą lekcję tematyczną, podczas której młodzi uczniowie poznają nowe słownictwo, piosenki i gry, a także przygotują się do spędzenia ferii zimowych z radością i entuzjazmem.

Czytaj więcej

Niedługo Mikołajki! Czy warto podtrzymywać w dziecku wiarę w Świętego Mikołaja?

Grudzień to magiczny czas dla wielu dzieci – czasem wręcz dosłownie! Choć w różnych częściach Polski obowiązują odmienne tradycje, zdecydowana większość dzisiejszych dorosłych doświadczyła uczucia ekscytacji w oczekiwaniu na Mikołaja, Gwiazdora czy Dzieciątko. Coraz częściej jednak zdarza się, że rodzice rezygnują z mitu o postaci przynoszącej prezenty i wprost przyznają, że wszystko to jest tylko zabawą. O to, czy warto podtrzymywać tę wiarę, zapytaliśmy psycholog Dominikę Słowikowską.

Czytaj więcej

Moc Bajkoterapii – Premiera bajki „Góry Nadziei”

24 listopada odbyła się premiera bajki edukacyjnej „Góry Nadziei” Fundacji Zaczytani.org, która jest częścią programu Pluszakoterapia z Jelonkiem Jankiem” zainicjowanego przez firmę Janssen. Bajka powstała z myślą o najmłodszych pacjentach przebywających w szpitalach. Celem akcji jest przełamanie strachu i ograniczenie stresu związanego z leczeniem. Książka ma także przygotować pracowników szpitali oraz rodziców i opiekunów do rozmów z dziećmi na temat hospitalizacji.

Czytaj więcej

100 lat Dr. Schär: od pioniera niszowego do globalnego specjalisty żywienia integracyjnego

Świętując nasze stulecie, spoglądamy wstecz na nasze korzenie jako mała firma rodzinna poświęcona zaspokajaniu różnych potrzeb żywieniowych.

Czytaj więcej

Gryka nasz rodzimy superfood

W kuchni jest wykorzystywana i ceniona dzięki swoim walorom zdrowotnym i smakowym, począwszy od popularnej kaszy gryczanej, poprzez mieloną łuskę gryczaną czy też grykę ekspandowaną. Uprawa tej rośliny to również korzyść dla pszczół, które pozyskują nektar z kwiatów, a następnie wytwarzają miód gryczany.

Czytaj więcej

4 obszary, w których sztuczna inteligencja wspiera edukację. Co nas czeka w przyszłości?

Personalizacja procesu uczenia, wsparcie botów, optymalny wybór nauczyciela, pomoc w kształceniu – to najważniejsze obszary, w których sztuczna inteligencja już teraz ułatwia edukację. Co konkretnie oznaczają te pojęcia? A także jak kształcenie z użyciem technologii będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości? Na te pytania odpowiada ekspert Tutore Poland, lidera e-edukacji w kraju.

Czytaj więcej