Chłodne pory roku - jak dbać o skórę?

Czynniki takie jak temperatury powietrza bliskie zera, ich znaczne dobowe wahania, mroźny wiatr, klimatyzacja i ogrzewanie pomieszczeń powodują niską wilgotność powietrza, zwiększając tym samym przeznaskórkową utratę wody (TEWL).
Dlatego w okresie jesienno-zimowym delikatna i wrażliwa skóra dzieci wymaga szczególnej ochrony.

Do pielęgnacji skóry w tym czasie idealnie sprawdzi się Dermedic Linum Emolient Ochronny krem specjalny. Preparat tworzy na powierzchni skóry barierę ochronną, zabezpieczając wrażliwą skórę malucha przed wiatrem i mrozem. Łagodzi i regeneruje podrażniony już naskórek oraz wzmacnia i minimalizuje uczucie swędzenia skóry. Na około kwadrans przed spacerem aplikuj odpowiednią warstwę kremu na skórę dziecka, aby przed wyjściem zdążył się dokładnie wchłonąć.

Więcej o pielęgnacji skóry zimą  - https://www.dermedicowo.pl/ekspert-radzi/dziecko/215-jak-dbac-o-skore-dziecka-zima