Co spakować na wakacje z dzieckiem? Kompletna lista rzeczy na letni urlop

News

Spakowanie odpowiedniego bagażu to jeden z wielu elementów, o których należy pamiętać jadąc na wakacje z maluchem. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy kompletną listę rzeczy na letni urlop. Ciesz się beztroskim wypoczynkiem z całą rodziną!

Najważniejsze dokumenty, czyli przezorny zawsze ubezpieczony

Jeśli wybieracie się na wyjazd wakacyjny poza granice kraju, potrzebujesz zabrać z Wami dowód osobisty dziecka albo paszport, który będzie stanowił potwierdzenie jego tożsamości. Zaleca się również, aby zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka lub ewentualne ważne zaświadczenia lekarskie w przypadku chorób przewlekłych. 

Koniecznie dla całej rodziny należy wykupić ubezpieczenie turystyczne. Tego typu ubezpieczenia kosztują stosunkowo niewielkie pieniądze, a potrafią znacznie ułatwić załatwianie wszelkich medycznych potrzeb za granicą. Dobrze jest sprawdzić, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie: ile dni hospitalizacji i w jakich przypadkach, ewentualny transport medyczny do Polski etc. Jeśli na wakacjach zamierzamy uprawiać sporty, koniecznie ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować wypadki w czasie aktywności fizycznej. 

Podręczna apteczka

W podręcznej podróżnej apteczce powinny znaleźć się wszystkie niezbędne, zażywane na co dzień leki. Dodatkowo także plastry dla dzieci i dla dorosłych, płyn odkażający dłonie i drobne skaleczenia. W apteczce, jak i podręcznym badaniu należy mieć kremy przeciwsłoneczne z wysokimi filtrami. Jako podręczne rozwiązanie sprawdzają się kremy w niewielkich sztyftach lub aerozolu, które można łatwo rozpylić w każdej sytuacji. 

W niektórych krajach przydatne okażą się również środki na komary i inne owady oraz maści uśmierzające świąd po ugryzieniach. Nie zapomnijmy także elektrolitów do rozpuszczania i środków przeciwzapalnych.

 

Rzeczy oczywiste i te trochę mniej: jak spakować się na wyjazd z dzieckiem?

Jeśli jedziemy samochodem, mamy zapewne większe możliwości zabrania bagażu niż podróżując samolotem. Jeśli nasze dziecko lubi jeździć wózkiem i możemy go wziąć, to warto się na to zdecydować. W przeciwnym wypadku zwiedzanie na miejscu może okazać się mocno utrudnione. Dla młodszych dzieci warto zabrać nosidełka, zwracając uwagę na materiały, z jakich są wykonane. Najlepiej stawiać na takie, które są przewiewne i zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. 

Nie zapomnij także o uniwersalnych zabawkach, które pomogą dziecku spędzić dłużący się czas podróży: książeczki, kolorowanki czy gry planszowe z magnesami to bardzo dobry pomysł. 

Na plażę przyda się namiot plażowy chroniący przed słońcem oraz oczywiście niezbędne będą zabawki do wody. Dobrze jest także zabrać ze sobą śniadaniówki lub inne niewielkie wielorazowe pojemniki na jedzenie, w których można zabrać na plażę przekąski, pokrojone w cząstki umyte owoce i kanapki. 

 

Dodatkowe porady

Sprawdź, czy w miejscu, do którego się wybieracie, dostępne są różne sprzęty dla dzieci, takie jak łóżeczko turystyczne, wanienka czy krzesełko do karmienia. Dzięki temu będziesz przygotowana na każdą ewentualność. 

Sprawdź, gdzie w pobliżu Twojego miejsca pobytu znajduje się punkt medyczny, do którego będzie się można zwrócić w razie wystąpienia niespodziewanej sytuacji. Z odpowiednim wyprzedzeniem przed wyjazdem zapytaj pediatrę, czy nie są wskazane dodatkowe szczepienia dla dziecka lub czy nie warto zabrać ze sobą konkretnych leków dla malucha.

Jeśli dziecko zażywa pewne leki na stałe, warto wykupić ich większy zapas, aby mieć pewność, że nie skończą się w trakcie podróży. Tutaj jednak należy mieć na uwadze to, że do niektórych państw nie można wwozić większej ilości pewnych substancji: dobrze jest sprawdzić, czy nie jest tak w przypadku krajów, do których podróżujemy. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI