Co zabrać ze sobą na wycieczkę, żeby opanować ewentualną sytuację kryzysową na Giewoncie, w środku pola czy na łódce?

Mój Przedszkolak poleca

Czapkę z daszkiem, kapelusz, chustę bądź cokolwiek co uchroni malucha przed słońcem. 
Jest to bardzo ważny element zapobiegający oparzeniom czy nawet udarem.

Butelkę wody.
Dobre nawodnienie organizmu całej rodziny to podstawa. Proponujemy zaopatrzyć się w butelkę z wbudowanym filtrem węglowym. Jest to świetna opcja ponieważ możemy uzupełniać flakonik wodą w każdej sytuacji np. na dworcu. Ekologia górą! 

Zdrowe przekąski np. orzechy. 
Podczas wycieczki najlepiej sprawdzą się przekąski, które zajmują w torbie mało miejsca oraz są zdrowe i pożywne. Zaopatrzenie rodziny w chemiczne rogaliki z dżemem to nie jest dobrym pomysł! Postaw na domowe ciasto np. drożdżowe, banany, czy gorzką czekoladę, która doda energii.

Płyn antybakteryjny.
Przydaje się w absolutnie każdej sytuacji. Chroni nas przed wirusami.

Maseczkę.
Uwaga dzieci poniżej 4. roku życia nie muszą zakładać maseczek, ale Ty rodzicu jak najbardziej! Szybka wizyta na stacji benzynowej w toalecie? Zakup lodów? Maseczka to totalny must have.

Chusteczki nawilżane. 
Są to przyjaciele każdego rodzica przy wycieraniu małej, brudnej buźki i nie tylko. Można je wykorzystać na 100 sposób. Naprawdę! 

Krem z filtrem UV. 
Warto zaopatrzyć się w taki, który sprosta oczekiwaniom całej rodziny. Targanie ze sobą 3 różnych buteleczek mija się z celem. My polecamy taki w sprayu - aplikacja jest bardziej przyjazna dzieciom.

Bieliznę. 
Nigdy nie wiadomo co nam się przydarzy. Teoretycznie maluch powinien zasygnalizować, że ma potrzebę zrobienia siusiu czy kupy. Pamiętajmy jednak, że podczas wycieczek dziecko jest podekscytowane, pełne emocji i może zdarzyć się niespodzianka. Warto co jakiś czas zapytać malucha czy nie ma ochoty skorzystać z toalety. 

Mini apteczkę
Polecamy zakup gotowej apteczki. Znajdziemy tam wszystko co potrzeba, żeby udzielić pierwszej pomocy. Wiadomo, że obtarte kolanka to częsta sprawa. 

Spray na owady. 
Przyda się szczególnie jeśli wybieramy się na wycieczkę do lasu, nad zbiornik wodny, czy podczas wieczornego spaceru. Dobrą opcją jest również bransoletka na rękę dla dzieci chroniąca przed insektami.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI