Gratka dla dzieci i rodziców. Podłoga zaczarowana listwami NOOX

Mój Przedszkolak poleca

Co zrobić, żeby sala przedszkolna lub pokój dziecka nabrały wyjątkowego charakteru? Odpowiedź jest prosta: udekorować je rysunkami najmłodszych. Piękne prace można przymocować na ścianie, drzwiach, ale to nie wszystko. Kolorowe obrazki mogą znaleźć się też na listwach przypodłogowych. Ten pomysł realizuje firma Classen, która stworzyła listwy NOOX w unikatowych, dziecięcych wzorach.

Pokój pełen radości

Nie od dziś wiadomo, że przestrzeń, w której przebywamy wpływa na nasze samopoczucie. Dotyczy to również najmłodszych, którzy – podobnie jak dorośli – odbierają otoczenie wszystkimi zmysłami. Oddziałują na nich m.in. kolory, kształty, faktury, zapachy i światło. Bardzo ważne są czynniki wizualne, odbierane wzrokiem. Nic dziwnego, że w salach przedszkolnych i pokojach dziecięcych królują różnokolorowe zabawki, dekoracje i obrazki. Żywe barwy rozbudzają ciekawość i kreatywność, dodają energii i zachęcają do działania.

Plac zabaw na podłodze

We wnętrzach, w których przebywają maluchy, warto zwrócić uwagę na podłogę. Pełni ona szczególną rolę placu zabaw. W przedszkolach najczęściej pokrywa się ją wielobarwną wykładziną (np. z drogową mapą miasta). W domowym zaciszu popularne są natomiast panele laminowane, na których czasem pojawia się dywan, również w kolorze. „Kropką nad i” w wykończeniu podłóg są listwy przypodłogowe, jednak w ich przypadku często wieje nudą.

Powszechnie wykorzystywane są listwy plastikowe w dekorach korespondujących z wyglądem podłogi. Od kilku sezonów w trendach pozostają też listwy białe, wykonane najczęściej z MDF-u, które pasują właściwie do każdej podłogi, prezentują się atrakcyjnie i elegancko. Co jednak, jeśli poszukujemy czegoś oryginalnego i niebanalnego? Czy dla tych dwóch rozwiązań istnieje jakaś alternatywa? Z odpowiedzią przychodzi firma Classen i jej nowy system listwowy NOOX, który przyciąga uwagę bogatą gamą dziecięcych wzorów.

Do wyboru, do koloru

Samochodziki, pszczoły, ptaszki, kotki, motywy marynarskie i księżniczki – wszystkie je można znaleźć na listwach NOOX. Niektóre z obrazków przypominają szkice z kolorowanek, inne wyglądają jak pomalowane farbami. Każdy model posiada białe tło, co powoduje że narysowane kształty, zwierzątka i postaci są jeszcze bardziej wyraziste. Wśród tego bogactwa wzorów swoich faworytów znajdą na pewno zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Podłoga wykończona w ten sposób zyskuje niepowtarzalny wygląd. Ten detal powoduje, że całe pomieszczenie nabiera ciepłego i przyjaznego klimatu.

Listwa z historią

Jednym z najbardziej wyjątkowych wzorów w kolekcji NOOX jest Hela. Jego nazwa pochodzi od imienia dziewczynki, która go zaprojektowała, a właściwie narysowała na kartce papieru. Jej dzieło zostało docenione w konkursie zorganizowanym przez producenta wśród dzieci pracowników firmy i tym samym trafiło na linię produkcyjną, a następnie do sprzedaży. Dziś pomysł Heli może zdobić pokoje jej rówieśników. Niewykluczone, że w przyszłości Classen zaoferuje możliwość personalizacji listew. Wtedy każde dziecko będzie mogło wcielić się w rolę designera i zaprojektować własne, jedyne w swoim rodzaju, listwy przypodłogowe. Radość malucha i duma rodziców – gwarantowane.

Dobrze się składa

Ważna informacja dla rodziców i opiekunów: oprócz unikalnych wzorów, których próżno szukać u innych producentów, listwy NOOX wyróżnia funkcjonalność i łatwość montażu. Ten ostatni można wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców. Końce listew są przycięte w taki sposób, że nie potrzeba dodatkowych akcesoriów (łączników, zaślepek, narożników). Wewnątrz nich można estetycznie ukryć kable. I jeszcze jedna gratka na koniec: gdy dziecko wyrośnie z infantylnych obrazków, wystarczy wyjąć środkową część listwy (tzw. wkładkę), odwrócić ją na drugą stronę i włożyć z powrotem do ramki (tzw. bazy). Dzięki temu uzyskamy uniwersalną, białą listwę, która świetnie się sprawdzi w pokoju nastolatka. To takie proste!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI