Jak spędzać czas w wakacje z dzieckiem?

Mój Przedszkolak poleca

Przerwa od szkoły trwa w najlepsze! Jak spędzać czas w wakacje z dzieckiem, żeby były udane? Przez obecnie panującą epidemie nie zawsze mamy możliwość wyjazdu. Spędźmy ten czas najlepiej jak tylko możliwe na własnym podwórku.

Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji! 

Umyjcie wspólnie samochód

Jest to świetna opcja dla małych fanów motoryzacji, ale i nie tylko. Zabawa uczy odpowiedzialności, ponieważ przyjemnie jeździ się autem, ale trzeba również dbać o porządek. Jeżeli macie ogródek to świetnie! Wykorzystajcie wąż ogrodowy, stare ściereczki, gąbki. Wszystkie ręce na pokład! 

Napiszcie list do kogoś bliskiego

Wiadomość pisana ma zupełnie inną wartość od tej wysłanej przez smartfona. Pokażmy naszym maluchom jaka to frajda napisać samodzielnie list. Możemy postawić na bardziej klasyczną wersję, bądź np. zaszaleć i wykonać samemu kopertę! Napiszmy wiadomość np. do babci, czy koleżanki ze szkoły i poprośmy, żeby odpisała. Radość dziecka będzie wielka!

Stwórzcie autorski t-shirt

Macie w domu małego artystę? Świetnym pomysłem na spędzenie wspólnie czasu jest stworzenie autorskiego t-shirtu. Możecie użyć farb, naszywek, frędzli, cekin itp. Ogranicza Was tylko wyobraźnia! Gwarantujemy, że nikt nie będzie miał takiej samej koszulki.

Zróbcie domowe lody

Przygotowując domowe lody mamy wpływ na skład, dzięki temu maluch otrzymuje zdrowszą przekąskę. Bazą lodów może być jogurt naturalny i dowolne owoce. Będzie pysznie!

Ukryjcie wakacyjny skarb, by wykopać go w przyszłym roku

Może być to mała rzecz np. jakaś figurka, albo list w butelce z przepowiednią. Warto również zrobić mapę dotarcia do skarbu żeby w przyszłym roku łatwiej było go odnaleźć.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI