Jak wybrać ubezpieczenie dla przedszkolaka?

News

Wybór ubezpieczenia dla przedszkolaka może być wyzwaniem dla wielu rodziców. Na rynku dostępnych jest wiele różnych ofert, a każda z nich oferuje nieco inny zakres oraz składkę. Choć nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa dla małego dziecka jest naprawdę ważna, to niektóre kwestie związane z tym tematem mogą wymagać doprecyzowania. Zastanawiasz się, czy ubezpieczeniu w przedszkolu jest obowiązkowe? A może nie wiesz, co właściwie powinna obejmować taka polisa? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Czy ubezpieczenie w przedszkolu jest obowiązkowe? 

Zarówno ubezpieczenie dla przedszkolaków, jak i uczniów jest dobrowolne. Nie zmienia to jednak faktu, że warto rozważyć zakup takiej polisy. Dzięki niej rodzic ma pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku, do którego dojdzie w placówce edukacyjnej, zyska on wsparcie finansowe ze strony towarzystwa. Taka pomoc może przydać się również w obliczu poważnego zachorowania. Do niebezpiecznych sytuacji z udziałem dzieci w wieku przedszkolnym dochodzi niestety niezwykle często. Zatem mimo braku formalnego obowiązku zakupu ubezpieczenia przedszkolaka, zdecydowanie warto je mieć.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie przedszkolaka? 

Dobrowolną polisę dla dziecka na każdym etapie edukacji warto wykupić przede wszystkim dlatego, że samo ubezpieczenie w ramach NFZ nie będzie wystarczającą ochroną w obliczu wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Choć oczywiście zyskamy dzięki niemu pomoc w nagłych przypadkach oraz możliwość bezpłatnego leczenia w publicznych placówkach czy hospitalizacji, to świadczenia te mogą okazać się dość ograniczone, a kolejki do specjalistów wyjątkowo długie. Z pewnością pomyślimy wtedy o dodatkowych pieniądzach np. na prywatne leczenie. 

Dzięki zakupowi dobrowolnej polisy możemy rozszerzyć zakres ochrony oraz wsparcia finansowego, które przyda się np. w okresie rehabilitacji i rekonwalescencji po poważnym wypadku czy zachorowaniu dziecka. Dodatkowe ubezpieczenie przedszkolaka warto rozważyć również z innego powodu – placówka, do której uczęszcza nasze dziecko, nie zawsze oferuje rodzicom zakup grupowej polisy. Nawet jeżeli tak jest, to ochrona w ramach takich ubezpieczeń nie zawsze jest dopasowana do indywidualnych potrzeb naszych pociech. 

Od czego ubezpieczyć dziecko w przedszkolu? 

Ubezpieczenie dla przedszkolaków powinno przede wszystkim skupić się wokół ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Właśnie ten składnik oferty będzie stanowił bazę standardowej polisy dla dziecka na każdym etapie edukacji. NNW przedszkolaka ma chronić finansowo ubezpieczonych przed skutkami uszkodzenia ich ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Każda taka polisa powinna zapewniać wsparcie finansowe w razie: 

 • śmierci dziecka,
 • śmierci rodzica lub opiekuna prawnego,
 • nieszczęśliwych wypadków,
 • pobytu w szpitalu,
 • poważnego zachorowania,
 • specjalistycznego leczenia i rehabilitacji po wypadku.
   

Rozszerzone NNW dziecka może obejmować dodatkowo: 

 • pokrycie kosztów zakupu sprzętów ortopedycznych i środków pomocniczych,
 • zwrot kosztów za zniszczone okulary lub aparat słuchowy,
 • pogryzienie przez zwierzęta oraz ukąszenie przez owady lub kleszcza,
 • porażenie prądem,
 • zatrucie pokarmowe,
 • choroby odzwierzęce,
 • oparzenia i odmrożenia,
 • leczenie stomatologiczne będące skutkiem nieszczęśliwego wypadku,
 • usługi assistance – wizyty lekarskie lub domowe nauczanie po nieszczęśliwym wypadku,
 • pomoc prawnika i psychologa, gdy dziecko padnie ofiarą hejtu w sieci,
 • wyczynowe uprawianie sportu.
   

Na co zwrócić uwagę, wybierając polisę przedszkolaka?

Podczas wyboru oferty ubezpieczenia dla przedszkolaka, przede wszystkim należy przyjrzeć się zakresom ochrony oraz sumom gwarantowanym. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym większe świadczenia otrzymamy, gdy dojdzie do przykrego zdarzenia z udziałem naszego dziecka. Pamiętajmy, że wsparcie finansowe towarzystwa może okazać się nieocenioną pomocą w obliczu poważnego wypadku, a nawet przyspieszyć powrót dziecka do zdrowia. Zadbajmy więc o to, by suma ubezpieczenia w polisie NNW przedszkolaka była możliwie jak najwyższa. 

Ważne!

Niezwykle istotne przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia dla dziecka jest uważne zapoznanie się z umową ubezpieczenia. Przed zakupem polisy dokładnie przeczytaj więc OWU, poznaj wyłączenia i ograniczenia ochrony, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak np. odmowa wypłaty odszkodowania.  

Więcej informacji dotyczących polisy dla dziecka w okresie przedszkolnym sprawdzisz w tym artykule: https://cuk.pl/porady/ubezpieczenie-przedszkolaka. Znajdziesz tam również dokładne porównanie ofert znanych ubezpieczycieli, w tym m.in. ubezpieczenie przedszkolaka InterRisk, PZU, Uniqa, Wiener, Compensa, Allianz i Generali. Zakupu wybranej polisy możesz dokonać zdalnie na stronie. 

Gdzie nabyć ubezpieczenie dla przedszkolaków? 

Ubezpieczenie przedszkolaka i ucznia kupisz w multiagencji CUK. Dzięki propozycjom aż 40 ubezpieczycieli w jednym miejscu zyskasz najlepsze porównanie zakresów i składek polis dopasowanych do Twoich potrzeb! Wybrane ubezpieczenie NNW przedszkolaka wygenerujesz i kupisz bez wychodzenia z domu w zaledwie kilka minut! Możesz liczyć też na wsparcie doświadczonych doradców na infolinii lub w placówkach na terenie całej Polski. Już dziś sprawdź najlepsze oferty polis od wiodących towarzystw w porównywarce na stronie: https://cuk.pl/ubezpieczenia/zycie-i-zdrowie/nnw-dziecka

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI