Jakie są rabaty dla dzieci 2-7 lat w biurach podróży?

Mój Przedszkolak poleca

W branży turystycznej rodziny z dziećmi mogą korzystać z różnego rodzaju promocji – najpopularniejsze są oczywiście rabaty dla dzieci w biurach podróży, dzięki którym koszty wypoczynku najmłodszych są zdecydowanie niższe od standardowych cen wycieczek. Sprawdzamy, na jakie rabaty w biurach podróży mogą liczyć dzieci w wieku 2-7 lat.

Standardowe ceny wycieczek podawane w biurach podróży najczęściej dotyczą osób dorosłych lub nastolatków w wieku bliskim pełnoletności (zdarza się, że w przypadku niektórych wycieczek cena regularna dotyczy turystów od 16. roku życia).

Zobacz CENY dla RODZIN z DZIEĆMI www.fostertravel.pl/dla-rodzin-z-dziecmi/

Młodsi nastolatkowie oraz dzieci mogą natomiast liczyć na różnego rodzaju rabaty – ich wysokość zależy m.in. od konkretnego wieku dziecka, kierunku wczasów, terminu, standardu hotelu, a także ogólnej polityki cenowej danego biura podróży.

Na darmowe wakacje mogą liczyć w zasadzie tylko niemowlęta oraz – w niektórych hotelach – dzieci do ukończenia 2. roku życia. Za starsze dzieci trzeba już płacić, choć z reguły mniej niż za nastolatki lub osoby dorosłe. Sprawdzamy więc, jak wygląda to w praktyce.

Wakacje w Grecji – rabaty dla dziecka 2-7 lat

Jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków jest Grecja. Wśród wielu hoteli z ofertą ukierunkowaną na rodziny z dziećmi wyróżnia się pięciogwiazdkowy kompleks Lindos Royal w wyspie Rodos. Jest tam duży basen otwarty, basen ze zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci, a także infrastruktura sportowa.

Tygodniowy pobyt w obiekcie w dniach 17-23 czerwca w formule all inclusive to koszt 4843 zł za osobę dorosłą. W przypadku rezerwacji 2+1 z dzieckiem w wieku 3 lat, za całe wakacje trzeba zapłacić 12 197 zł. Oznacza to, że koszt pobytu dziecka wynosi 2511 zł – jest to o 48% taniej w stosunku do ceny regularnej.

Bułgaria – rabaty biur podróży na wakacje z dzieckiem 2-7 lat

Kolejny przykład to Bułgaria – kraj z przyjemną pogodą (ale bez skrajnych upałów), położony dość blisko (około 2 godzin lotu) i z przystępnymi cenami wypoczynku. Jednym z hoteli z licznymi udogodnieniami dla rodzin z dziećmi jest czterogwiazdkowy obiekt Primasol Ralitsa Aqua Club w Złotych Piaskach. Są tam dwa baseny dla dzieci, plac zabaw, klub dziecięcy i infrastruktura pozwalająca na przyjemne spędzenie wolnego czasu.

I tak w okresie 18-25 czerwca wakacje all inclusive dla osoby dorosłej kosztują 2129 zł. Jeśli natomiast ktoś zarezerwuje pobyt 2+1 z dzieckiem mającym 5 lat, zapłaci za urlop łącznie 5157 zł. Wynika z tego, że wakacje dla dziecka kosztują zaledwie 899 zł – rabat wynosi około 58% w stosunku do ceny regularnej.

Wakacje 2+1 w Tunezji – rabat dla 7-latka

Na liście najpopularniejszych zagranicznych kierunków wakacyjnych Polaków znajduje się również Tunezja. Na jej wschodnim wybrzeżu – 45 km od lotniska w Monastyrze – położony jest pięciogwiazdkowy hotel Nour Palace Resort & Thalasso. Jest w nim duży basen, aquapark z pięcioma zjeżdżalniami, plac zabaw i mini klub dla dzieci.

Wakacje all inclusive w hotelu Nour Palace Resort & Thalasso w okresie 2-9 czerwca to koszt 2429 zł za osobę. W przypadku rezerwacji 2+1 z 7-letnim dzieckiem za całość wypoczynku trzeba zapłacić 5857 zł – cena za dziecko wynosi więc 999 zł, czyli blisko 60% taniej w porównaniu z wyjściowym kosztem.

Ze wszystkich tych wyliczeń wynika, że w zdecydowanej większości biur podróży można liczyć na rabaty na wakacje z dzieckiem w wieku 2-7 lat – i są one całkiem spore, bo mogą sięgać nawet 60%. O szczegóły należy pytać bezpośrednio u touroperatorów lub samodzielnie szukać atrakcyjnych opcji w wyspecjalizowanych portalach turystycznych, gromadzących w jednym miejscu oferty różnych biur podróży. Można tam szybko znaleźć hotel o preferowanym standardzie, z udogodnieniami dla dzieci, zrobić kalkulację kosztów i zarezerwować wczasy. To szybki i wygodny sposób na zaplanowanie rodzinnych wakacji.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI