Kampania “Adoptuj zwierzę” – mali uczniowie na ratunek zagrożonym gatunkom

Razem z przedszkolakiem

Z okazji Światowego Dnia Dzikiej Przyrody internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci Novakid zachęca najmłodszych do pomagania w ratowaniu zagrożonej przyrody. Do końca marca mali uczniowie mogą symbolicznie adoptować wybrane przez siebie zagrożone zwierzę, np. fokę, tygrysa, rysia, żubra czy niedźwiedzia i otrzymać imienny certyfikat potwierdzający wirtualną opiekę.

Aby upamiętnić przyjęcie tekstu Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES), ONZ ustanowiła 3 marca Światowym Dniem Dzikiej Przyrody. To idealna okoliczność na uczczenie bogactwa bioróżnorodności i refleksję nad znaczeniem dzikiej fauny i flory pod względem ekologicznym, społecznym i naukowym. Z tej okazji szkoła Novakid rozpoczęła kampanię w celu ratowania zagrożonej przyrody. Każdy aktywny uczeń może symbolicznie adoptować wybranego przez siebie przedstawiciela zagrożonego gatunku zwierzęcia. W ten sposób Novakid chce uwrażliwić swoich podopiecznych na kwestie ekologii i podnieść świadomość dzieci na temat wartości dzikiej natury.

– W Novakid codziennie działamy w międzynarodowym środowisku – dzieci z różnych krajów uczą się od native speakerów ze wszystkich stron świata. Budowanie międzykulturowej wspólnoty uczy nas wszystkich wzajemnej otwartości i wrażliwości na globalne problemy. Dlatego też kampania “Adoptuj zwierzę” stała się dla nas okazją, by uczyć dzieci zaangażowania w kwestie ekologii i troski o naszą planetę już od najmłodszych lat. Chcemy, by nasi uczniowie wiedzieli, że prawdziwa edukacja to także rozwój empatii i wrażliwości na potrzeby innych, w szczególności istot słabszych i potrzebujących pomocy – mówi Max Azarov, CEO Novakid.

Aby wziąć udział w akcji, należy założyć konto na platformie Novakid i wykupić lekcje angielskiego dla dziecka. Następnie wystarczy wypełnić formularz na stronie https://new.novakid.pl/adoptujzwierze, podając adres e-mail użyty przy rejestracji i wskazując zwierzę, które chcesz wesprzeć razem z dzieckiem. Na liście wśród zagrożonych gatunków znajdują się m.in.: pantera śnieżna, morświn, tygrys, foka szara, słoń indyjski, sóweczka i ryś. Po przesłaniu formularza Novakid wesprze w imieniu Twojego dziecka wybranego zwierzaka i wyśle drogą elektroniczną spersonalizowany certyfikat, potwierdzający symboliczną adopcję.

Kampania trwa do końca marca. Szczegółowe informacje o akcji znajdują się pod adresem: https://new.novakid.pl/adoptujzwierze.

Novakid to internetowa platforma edukacyjna ESL (English as a Second Language – angielski jako drugi język), oferująca dzieciom w wieku 4-12 lat indywidualne lekcje z certyfikowanymi native speakerami.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI