Majówka na sportowo

Zdrowy przedszkolak

Zbliżający się długi weekend majowy to idealna okazja, aby spędzić ten czas wspólnie z najbliższymi. Na zrównoważenie balansu kalorycznego po smakołykach z grilla warto przygotować serię porządnych ćwiczeń. W tej roli sprawdzą się gry z serii Sport&Fun, które zaangażują i wciągną do zabawy nawet największych leniuchów.

Sport&Fun to seria 10 wyjątkowych gier i zabaw sportowych od Alexandra, które zachęcą wszystkich do aktywności fizycznej. Produkty zaprojektowane są w ten sposób, że doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i na podwórku. Nadają się do zabawy indywidualnej, jak i do zmagań drużynowych. Wystarczy wybrać ulubioną grę, by zadbać o stały dopływ endorfin.
 

Uni

„Uni” to klasyczna zabawa, w której rzucamy podkową do celu. Zawodnicy muszą odpowiednio ocenić odległość, wykazać się sokolim wzrokiem i nerwami ze stali, aby pełne napięcia oczekiwanie rywali nie zbiło ich z tropu. Rozgrywkę wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów w kilku turach. Proste zasady sprawiają, że gra nie ma praktycznie żadnych barier wiekowych. Zdrowa, sportowa rywalizacja objawia się tym, że przegrani mają ochotę na natychmiastowy rewanż.
 

X-Game

Nieco inaczej wygląda rozgrywka w „X-Game”. Centralnym punktem gry jest stojak w formie litery „X”. W 9 otworach znajdują się kołki, na które zawodnicy muszą narzucić obręcze. Jednak nie są one punktowane jednakowo! Dlatego do zwycięstwa może prowadzić regularność lub ryzykowna taktyka i celowanie wyłącznie w najwyżej punktowane pola. Utrudnieniem może być też uciekający czas, który sprawia, że zabawa jest bardzo dynamiczna.

W „X-Game” czeka na uczestników aż 6 wariantów zabawy. Poza klasyczną rozgrywką, będą musieli wykazać się dobrą równowagą, przenosząc obręcze na głowie, szybkością połączoną z precyzją, gdy po obiegnięciu stojaka wrócą na linię rzutów, a także umiejętnością wykonywania podstawowych ćwiczeń ruchowych. Dla osób lubiących nutkę hazardu czeka także wariant określany mianem „kasyna”, gdzie premiuje się dobre wytypowanie liczby celnie rzucanych obręczy przez rywali. 

 

Strzał w 10

W grze „Strzał w 10” zasady są proste, a rywalizacja sprawia, że ma się ochotę po nią sięgać jeszcze i jeszcze. Podstawowym zadaniem graczy jest rzucanie woreczkami do punktowanej tarczy, starając się udowodnić rywalom, kto ma prawdziwie sokole oko. Ale to tylko początek wyzwań! Dzięki aż 8 wersjom zabawy na uczestników czekają zadania, gdzie niezbędne będą bieganie, podskoki i skłony. W „Strzał w 10” można bawić się samodzielnie, traktując ją jako trening zdolności fizycznych lub w większej grupie przyjaciół, a nawet zorganizować całą olimpiadę pełną zróżnicowanych konkurencji. 

 

Siódme Poty

Warto zadbać o alternatywę w razie kiepskiej pogody. W tej roli sprawdzi się gra „Siódme Poty”, w której poruszamy się po planszy, zbieramy kartoniki ze sprawnościami, ale przede wszystkim wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Gracze zmagają się nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym ciałem. Zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy ułoży wszystkie elementy układanki. Świetna zabawa, która korzystnie wpływa na rozwój ruchowy uczestników. Poziom ćwiczeń został dopasowany w taki sposób, że odnajdą się w niej wszyscy, niezależnie od wieku.

 

Sportowe Zabawy 

By zapewnić dzieciom świetną zabawę nie trzeba wiele. Wystarczy wybrać jeden z zestawów „Sportowe Zabawy”, w którym znajdą się takie gadżety, jak skakanka, duże worki do skakania, woreczki gimnastyczne, taśmy z rzepami do organizowania biegów i wiele innych akcesoriów, które pomogą zorganizować multum konkursów i zabaw. Różnorodne ćwiczenia sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie, a pozytywne efekty w poprawie kondycji i koordynacji będą widoczne gołym okiem.

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI