Poznaj życie dzikich zwierząt i wspaniałą przyrodę razem z Leo i jego przyjaciółmi! Premiera serialu „Leo, strażnik przyrody” 1 września w POLSAT JimJam!

Gry i zabawy

„Leo, strażnik przyrody” to nagradzany serial animowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. Leo ma osiem lat, jest zawsze chętny do pomocy, odważny i kocha naturę. Razem ze swoją młodszą siostrą Katie, ich lojalnym psem Hero i Rangerem Rockym, podróżują po całym świecie i przeżywają wspaniałe przygody. W ich towarzystwie najmłodsi poznają wiele ciekawostek ze świata natury i dzikiej przyrody. 

Tytułowy ośmiolatek to ciekawy świata, pozytywnie nastawiony i pełen energii chłopiec, któremu niestraszne żadne wyzwania. Z radością i zapałem podchodzi do czekających go przygód, a dzięki nim poznaje fascynującą przyrodę oraz niesamowite dzikie zwierzęta. W licznych eskapadach towarzyszą mu najbliżsi. Sześcioletnia Katie, siostra Leo, cechuje się dociekliwością i złotym sercem. Ponadto wspaniale radzi sobie z komputerami! Małymi podróżnikami opiekuje się Ranger Rocky – posiadający wszechstronną wiedzę przewodnik, a także dobry duch fauny i flory. Za Leo, Katie i Rangerem zawsze podąża lojalny i nieustraszony piesek Hero.

W każdym odcinku bohaterowie poznają tajniki z życia przeróżnych zwierząt – ssaków, gadów, ptaków, ryb, płazów, owadów oraz pająków. Gdy Leo napotyka zwierzę, którego dotąd nie widział, wysyła zdjęcie swojej siostrze. Wówczas Katie, dzięki swoim technologicznym zdolnościom, zdobywa najważniejsze informacje o przedstawicielu danego gatunku.

W jednym z odcinków Leo spotyka młodego orangutana, który chce zjeść karmę Hero. Chłopiec wie, że zwierzątko nie powinno żywić się jedzeniem dla psów, dlatego razem z Katie zabierają najpotrzebniejsze rzeczy, by znaleźć mamę malucha. W trakcie poszukiwań natrafiają w lesie na tygrysa. W tym samym czasie kontaktuje się z nimi Ranger Rocky, który dokładnie tłumaczy, jak nie drażnić drapieżnika i spokojnie kontynuować swoją misję.

Innym razem grupa małych podróżników zauważa, że w budzie Hero ukrywa się przestraszony pingwin. Okazuje się, że niespodziewany gość należy do bardzo rzadkiego gatunku pingwinów żółtookich! Ptaki te żyją głównie w Nowej Zelandii, dlatego w trosce o dobro zwierzęcia podekscytowani bohaterowie postanawiają wyruszyć w daleką podróż, by pingwin mógł wrócić do swojego naturalnego środowiska.

Na serial „Leo, strażnik przyrody” zapraszamy

od 1 września codziennie

o 6:30, 12:25 i 15:55

w POLSAT JimJam!

***

POLSAT JimJam to kanał przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Telewizja prezentuje bezpieczne, inspirujące i angażujące programy, które wspomagają emocjonalny, intelektualny oraz społeczny rozwój dziecka. Od czasu wprowadzenia w 2006 roku, kanał rozwija się w szybkim tempie i obecnie można go oglądać w ponad 100 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Więcej o POLSAT JimJam:

www.polsat.jimjam.tv

http://www.facebook.com/jimjampolsat?ref=ts&fref=ts

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI