Tutlo zaprasza wszystkie podstawówki i przedszkola do udziału w bezpłatnym programie edukacyjnym

News

Pracujesz w szkole podstawowej, przedszkolu lub jesteś rodzicem? Chcesz zainspirować młode pokolenie do nauki języka angielskiego? Nic prostszego! Wystarczy, że zgłosisz placówkę do udziału w bezpłatnych programach „Native speaker w każdej szkole” lub “Native speaker w każdym przedszkolu”, realizowanych przez szkołę języka angielskiego online – Tutlo. Formularze zgłoszeniowe dostępne pod adresami: https://hello.tutlo.com/zgloszenie-ns-w-kazdej-szole i https://hello.tutlo.com/zgloszenie-ns-w-kazdym-przedszkolu.

Dobra znajomość języka angielskiego przekłada się nie tylko wysokie wyniki egzaminów państwowych i jest przepustką do najlepszych szkół, ale też otwiera najmłodszym drzwi na świat, a w przyszłości będzie miała wpływ na ich karierę zawodową. Tymczasem, jak pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie Tutlo, średnia ocena, jaką „angielskiemu” w polskich podstawówkach wystawili rodzice to tylko 3,51. Tylko 23 proc. ankietowanych wskazało, że są zadowoleni z tego, jak wygląda nauka angielskiego w szkołach ich dzieci. Zdaniem pozostałych opiekunów największy wpływ na efekty nauki angielskiego mają nieodpowiednio przygotowany program np. położenie zbyt dużego nacisku na naukę gramatyki, a zbyt małego na praktykę – mówienie (32 proc.).

Głównym celem projektów jest wspieranie biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim u dzieci. Poprzez warsztaty językowe przeprowadzane przez native speakerów z dziećmi w szkołach i przedszkolach, uczestnicy mają także możliwość poznania kultury kraju, z którego pochodzą nauczyciele, jednocześnie doświadczając, że nauka angielskiego może być prosta i ciekawa. Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiedniemu programowi zajęć, materiałom dydaktycznym oraz native speakerom, którzy są przeszkoleni do pracy z dziećmi. Nauka z najmłodszymi dziećmi zawiera elementy zabawy, tak aby wykorzystać ich zainteresowanie i uwagę w maksymalny sposób.

Warsztaty w praktyce

W ramach programów native speaker wspólnie z nauczycielami języka angielskiego z danej szkoły przeprowadza inspirujące warsztaty językowe dla dzieci. Po ich zakończeniu uczestnicy otrzymują voucher na 3 lekcje indywidualne w szkole języka angielskiego online Tutlo. Ponadto szkołom publicznym są przekazywane vouchery na kursy języka angielskiego w Tutlo, dedykowane najbardziej potrzebującym i zdolnym uczniom. Z kolei rodzice przedszkolaków otrzymują zaproszenie na darmową konsultację językową dla siebie oraz dzieci.
W tym roku w ramach programu dedykowanego szkołom zostało przeprowadzonych już blisko 500 warsztatów, w których uczestniczyło przeszło 8 tys. uczniów. Tutlo przekazało również ponad 80 stypendiów dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin. Do końca września 2023 roku firma planuje przeprowadzić warsztaty w minimum 100 szkołach dla ponad 20 tys. uczniów. Od czerwca warsztaty dla najmłodszych zostały przeprowadzone w 31 przedszkolach.

Organizatorem programów edukacyjnych jest założona w 2015 r. szkoła języka angielskiego online - Tutlo, oferująca nowoczesne kursy z lektorem na żywo, pozwalające uczyć się w sposób elastyczny i bez wcześniejszego umawiania się. Obecnie firma współpracuje z blisko 1400 native speakerami i polskimi lektorami. Z jej usług korzysta już przeszło 40 tysięcy klientów, a zespół tworzy 500 osób.


Udział w programie może wziąć każda szkoła podstawowa oraz każde przedszkole. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem:

dla szkół -  https://hello.tutlo.com/zgloszenie-ns-w-kazdej-szole
dla przedszkoli https://hello.tutlo.com/zgloszenie-ns-w-kazdym-przedszkolu

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI