Wakacje od gotowania

Mój Przedszkolak poleca

Lipiec i sierpień chociaż wakacyjne, są dla wielu rodziców nie mniej intensywne niż pozostałe miesiące. Organizujemy wyjazdy, planujemy wycieczki  i pracujemy. A co z letnim menu? Czy w natłoku obowiązków tych przed i po wakacyjnych mamy jeszcze czas na przygotowywanie oraz serwowanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków dla swoich dzieci?

Zapracowani rodzice dobrze znają letnie realia. Obowiązków nie ubywa, a dodatkowo trzeba jeszcze zorganizować rodzinny wypoczynek, atrakcje oraz wakacyjne menu dla dzieci. Rodzice starają się więc jak mogą, jednak zarówno podczas wyjazdów, jak i w domu często brakuje czasu i chęci na gotowanie, a fast foody i przekąski systematycznie pojawiają się w codziennym menu.

Smaczne, zdrowe i gotowe

Wakacyjne posiłki nie muszą jednak wiązać się z godzinami spędzonymi w kuchni. W sklepowych lodówkach wielu sieci handlowych dostępne są smaczne dania gotowe, które są zdrową, pełnowartościową alternatywą dla domowych obiadów. Świeże zupy, dania tradycyjne i inspirowane kuchniami świata np. takich marek jak Pan Pomidor są w 100% roślinne, przygotowane na bazie warzyw z wyselekcjonowanych, lokalnych upraw, z dodatkiem aromatycznych ziół i przypraw. Dania te nie zawierają konserwantów ani barwników, mogą być także doskonałym źródłem wartości odżywczych i dostarczyć nawet 3 z 5 zalecanych dziennie porcji warzyw. Ich „czysta etykieta” jest kompletnym przepisem na posiłek                              i potwierdzeniem, że do jego przygotowania wykorzystano tylko kilka naturalnych, w tym wypadku warzywnych składników.

Dania gotowe pozwalają więc rodzicom chociaż na krótką chwilę zapomnieć o obowiązku przygotowania posiłków.              I to wcale nie kosztem zdrowia.  W ofercie marki Pan Pomidor każdy letni podróżnik znajdzie coś dla siebie. Do wyboru        są pyszne zupy krem, m.in. pomidorowa z bazylią i marchewkowa z imbirem, zupy tradycyjne jak np. szczawiowa                  z ziemniakiem i barszcz ukraiński oraz zupy świata – tajska, marokańska i indyjska. Takie danie jest gotowe w ciągu 4-5 minut, wystarczy podgrzać zupę w mikrofali i doprawić wedle własnego smaku, a potem w termosie zabrać na wycieczkę.

Jeśli nie wszystkich zadowoli zupa, to pierogi z warzywnym farszem marki Pan Pomidor mogą być smaczną odmianą. Smakosze mają do wyboru roślinne pierogi ruskie, z soczewicą i suszonymi pomidorami czy kapustą i podgrzybkami. Nawet najbardziej wybredny maluch znajdzie swojego faworyta i będzie się cieszył pysznym obiadem, także podczas nieobecności rodziców. Ci z kolei śmiało mogą zabrać do pracy bardziej egzotyczne wersje warzywnych pierogów,            np. z dynią, jarmużem, quinoą i kolendrą. Trzeba je tylko podgrzać w mikrofalówce i lunch gotowy.

Zdrowo najedzeni

Wakacyjne wycieczki, sobotni pikinik czy długie godziny w biurze przed urlopem i zero problemów z gotowaniem? To możliwe, bo warzywne dania gotowe są nie tylko zdrowe, ale i pyszne. Oszczędzamy czas a rezygnując czasami z mięsa, wspieramy ochronę środowiska.

***

O marce Pan Pomidor:

Pan Pomidor to pierwsza polska marka gotowych dań kuchni warzywnej. Jej właścicielem jest rodzinna firma Bracia Urbanek, która od ponad 35 lat, współpracując        ze sprawdzonymi dostawcami warzyw i owoców, bazując na nowoczesnej technologii produkcji, dostarcza najwyższej jakości przetwory i gotowe dania.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI