"Bez liczenia i ważenia" - Zdrow(sz)y styl życia na Twoich zasadach

Zdrowy przedszkolak

Jeśli choć raz próbowałaś zmienić dietę, miałaś okazję przekonać się jak uciążliwe jest gotowanie na dwa garnki, oddzielnie "dietetycznie" dla siebie i "normalnie" dla rodziny. Książka "Bez liczenia i ważenia" uczy, że dietetycznie może być również normalnie - bez rewolucji! Nauczysz się jak komponować wartościowe posiłki, które można jeść wspólnie z rodziną.

„Chciałabym, żeby kobiety przestały bać się jedzenia” – to główny cel, który przyświeca autorce książki, dietetyczce Monice Ciesielskiej, znanej również jako Dr Lifestyle, twórczyni słynnych już diet z supermarketów. „Bez liczenia i ważenia” to poradnik oparty na wynikach rzetelnych badań naukowych, który nie służy tylko do biernego czytania. Przygotowany został w formie kursoksiążki, czyli zawiera praktyczne ćwiczenia, które skłaniają do refleksji i analizy własnych zachowań i nawyków żywieniowych, a wszystko po to by przywrócić kobietom żywieniową niezależność.

Emocji się nie je!

Powyższe stwierdzenie to świetne zobrazowanie jak skomplikowana może być relacja z jedzeniem. To właśnie nad nią czytelniczki będą pracować podczas „przerabiania” książki. „Żeby nie zakopywały smutku w stosie czipsów, a połamanych serc nie kleiły czekoladą” – dodaje autorka książki. Dr Lifestyle pomaga znaleźć kompromis pomiędzy obsesyjnym kontrolowaniem jedzenia a trybem „hulaj dusza, piekła nie ma”. Zachęca do próby odżywiania bez konieczności ważenia produktów i jedzenia zgodnie z dietą, bez spowiadania się aplikacji ze wszystkiego, co się zjada. Każdy może zrealizować strategię #bezliczeniaiważenia na swój sposób – w oparciu o samoobserwację, dotychczasowe nawyki żywieniowe i możliwości podyktowane pracą oraz codziennymi obowiązkami.

W książce znalazł się również rozdział autorstwa Oli Budzyńskiej (Pani Swojego Czasu), który odpowiada na pytanie „Jak znaleźć czas na zdrowsze życie”. Mistrzyni planowania przypomina w nim m.in. o najważniejszej zasadzie czyli metodzie małych kroków: od dziś zjedz jedno jabłko dziennie. Tylko tyle? Aż tyle!

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Pełnego Czasu, a jej oficjalna premiera przypada na 14 czerwca 2021 r. „Bez liczenia i ważenia” będzie można kupić w wersji papierowej lub elektronicznej na www.sklep.paniswojegoczasu.pl oraz w Przestrzeni Pełnej Czasu w Krakowie. Do pracy z książką zostały przygotowane dedykowane naklejki, można również skorzystać z innych gadżetów ułatwiających planowanie diety tj. Planerów Pełnych Czasu, segregatorów, notatników oraz fantastycznych artykułów piśmienniczych.


Wydawnictwo Pełne Czasu to nowy gracz na rynku – skupia się na wydawaniu pozycji rozwojowo-biznesowych, kierujących swe treści głównie do kobiet. Jego misją jest budowanie siły i poczucia sprawczości kobiet, czyli kontynuacja tego co jest robione w ramach marki Pani Swojego Czasu. Starannie dobrani autorzy i autorki książek, nie tylko są ekspertami w swoich dziedzinach, ale także aktywnie komunikują się ze swoją społecznością i wspierają ją w procesie rozwoju i zmiany. Każda publikacja jest dostępna od razu zarówno w wersji papierowej jak i  e-booka. W chwili obecnej książki Wydawnictwa Pełnego Czasu można kupić tylko w sklepie online oraz w Przestrzeni Pełnej Czasu w Krakowie.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI