Herbatki dla najmłodszych

Zdrowy przedszkolak

Niemal każdy dorosły nie wyobraża sobie zimowego popołudnia bez ciepłej herbaty i kocyka podczas czytania książki lub oglądania filmu. Zwyczajem spożywania tego powszechnego, a zarazem pysznego napoju w prosty sposób można zarazić również nasze przedszkolaki.

Dzieci mogą pić herbatki już od wczesnego dzieciństwa. Przed ukończeniem pierwszego roku życia dzieciom powinno podawać się herbatki owocowe i z kopru włoskiego – takie które są przeznaczone dla małych dzieci, nie zawierają cukru ani związków pobudzających. Po pierwszym roku życia stopniowo można wprowadzać do diety malucha herbaty czarne i zielone, jednak muszą one być parzone w odpowiedni sposób.

Czarną herbatę należy parzyć dłużej niż 3 minuty – wtedy traci swoje właściwości pobudzające i działa kojąco oraz wyciszająco. Jeśli zamierzamy podać ją dziecku, najlepiej zaparzyć ją w większym naczyniu i ostudzić.

Zielona herbata ma działanie zbliżone do herbaty czarnej. Różni ją jednie to, że nie została poddana procesowi fermentacji. Z myślą o dziecku, należy ją parzyć tak samo jak herbatę czarną – jeśli będzie parzona dłużej niż 3 minuty, będzie działała uspokajająco.

Mimo iż przy zachowaniu ostrożności przy parzeniu herbaty czarnej i zielonej, można podawać ją małym dzieciom, najbardziej zaleca się podawanie maluchom herbatek owocowych i wybranych ziołowych. Nie wskazane są herbatki rozpuszczalne granulowane, ponieważ zawierają dużo cukru zbędnego w diecie małego dziecka. Wybierając herbatkę dla dziecka należy zwrócić uwagę na jej skład i wybierać te z naturalnych składników, bez barwników, na bazie suszonych owoców bądź ziół. Taka herbatka musi spełniać jeszcze jeden niezwykle ważny warunek – musi smakować maluchowi.

R  e  k  l  a  m  a

Herbatki BELiN „MAMI&baby” kuszą nie tylko przepięknym kolorowym opakowaniem, a przede wszystkim zawartością. W ofercie dostępne są:

  • Herbatka ziołowa z koprem, rumiankiem, miętą i kminkiem – jej składniki pomogą w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego dzieci,
  • Herbatka owocowa z jabłkiem i rooibosem o smaku pomarańczowym, która ma delikatny smak i przyjemny zapach – z pewnością zasmakuje najmłodszym
  • Herbatka owocowa z malinami o smaku ciasteczkowym, jako owocowy napój, doskonale smakuje na zimno i na gorąco.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak usiąść pod kocem z kubkiem herbatki w ręku i przeczytać ulubioną książeczkę lub obejrzeć bajkę.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI