Nowa polska marka modowa dla najmłodszych

Mój Przedszkolak poleca

Lil Couture to nowa polska marka odzieżowa dla najmłodszych, stworzona z myślą o powrocie do tradycji. Ubranka szyte są w Polsce z myślą o dziewczynkach, które nie boją się modowych eksperymentów i świadomie wybierają to, w co się ubierają.

Rysując pierwsze projekty, postawiłam sobie za cel stworzenie czegoś naprawdę wyjątkowego, spójnego z moim poczuciem estetyki, ale jednocześnie odpowiadającemu dziecięcej wyobraźni.

Lil Couture jest marką powstałą w 2020 roku, stworzoną przez Sandrę Olszewską - miłośniczkę mody, byłą studentkę Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru - MSKPU.

Wizja, która towarzyszyła mi od początku budowania marki, to przede wszystkim chęć stworzenia współczesnego brandu dla najbardziej wymagających klientów, czyli tych najmłodszych. Wszystko po to, aby te cudowne, beztroskie lata na długo zapisały się w pamięci naszych pociech – mówi projektantka.

Trzy podstawowe cechy, które przewodzą marce, to tradycja i obyczajowość, harmonijny świat natury i funkcjonalny minimalizm. Lil Couture szczególnie dba o formę i jakość wykonania. Każde ubranko, które oferuje, zostało uszyte ręcznie przez zespół doświadczonych krawcowych. Dodatkowo, projekty wyróżniają się wysoką jakością materiałów –  sygnowane certyfikatem STANDARD 100 by OEKO-TEX®, świadczącym o bezpieczeństwie produktów tekstylnych, co jest szalenie istotne z punktu widzenia każdej mamy.
 


Powrót do natury

Harmonia z naturą to również istotny element moich projektów, który starałam się przemycić w bardzo subtelny sposób. Kocham naturę i wszystko co z nią związane. To świat, który inspiruje mnie na każdym kroku. 

Lil Couture to marka, która skupia się na podkreślaniu dziewczęcości i naturalności w niekonwencjonalny sposób. Chociaż w pierwszej kolekcji znajdziemy typowo dziewczęce sukienki, to starają się otwierać na pewnego rodzaju niestandardowe połączenia w doborze dodatków. W lookboooku kolekcji zaobserwujecie wełniane czapki, wygodne buty czy luźne spodnie, które dodają charakteru i oryginalności.

Atutem marki są również przystępne ceny, co umożliwia dziewczynkom zabawę modą. W zależności od okazji i doboru dodatków możemy manewrować i bawić się stylizacjami na różne sposoby. Ważne jest również dla nas, aby dzieci czuły się pięknie i jednocześnie komfortowo, dlatego z wielką dbałością dopracowywaliśmy najmniejsze detale. Materiały, kształty, a także wzory, które pojawiają się w kolekcji są dla założycielki marki symboliczne. - To swego rodzaju powrót do natury, bliskiego obcowania z przyrodą oraz dostrzegania piękna i subtelności w otaczającym świecie. Stąd w kolekcji znajdziemy haftowane kwiaty, bawełniane taśmy czy drewniane elementy – mówi założycielka firmy. - Z perspektywy dziecka najważniejsze są wygoda, kolor i materiał. Dlatego, też ubranka, które szyjemy, współgrają z sylwetką najmłodszych i nabierają jeszcze większego charakteru dzięki reakcji na ich dynamikę – dodaje.

Bez nadprodukcji i szycia hurtowego

Lil Couture (czytane jako / lil; kutjur), szyjąc ubranka, które wymykają się z tzw. sezonowości, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom każdej mamy. Sukienki, bluzki, koszule czy spodnie z kolekcji 2020 doskonale sprawdzą się zarówno w letnich jak i  jesiennych, czy nawet zimowych stylizacjach. Dzięki temu ich użyteczność jest znacznie dłuższa i wpisuje się w tak ważną dziś walkę z konsumpcjonizmem.

Podobnie jak w naturze tak i podczas produkcji, równowaga jest bardzo istotna dla założycielki marki. Unika nadprodukcji i szycia hurtowego. Wszystkie zamówienia realizuje w limitowanych ilościach. Nie bez powodu każda z kolekcji będzie składała się z niewielkich kompozycji.

Piękne materiały i unikatowe elementy ozdobne to charakterystyka pierwszej kolekcji, którą już dziś możecie zobaczyć na stronie: https://lilcouture.pl/

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI