Ruszają zapisy na Warszawskie Dni Rodzinne, czyli weekend bezpłatnych wydarzeń dla rodzin w całej Warszawie

Mój Przedszkolak poleca

Wspólne zwiedzanie muzeum, odkrywanie tajemnic baśniowej Lampy Alladyna podczas warsztatów podróżniczych, poznawanie nowych dyscyplin sportowych, zwiedzanie zakątków Starego Miasta czy zabawa w chemika w prawdziwym laboratorium. W ramach XV Warszawskich Dni Rodzinnych, które odbędą się w weekend 10-12 września, na małych i dużych czeka moc atrakcji. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a zapisy na nie ruszyły 23 sierpnia na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl

Lato dobiega końca, a wraz z nim do miasta wracają dzieci z wakacji. Koniec sierpnia i początek września to często trudny moment, kiedy najmłodsi muszą pogodzić się z tym, że beztroska dobiegła końca i czas iść do szkoły. Zwalcznude.pl jak co roku stara się przedłużyć nieco wakacje w stolicy i na początku września organizuje Warszawskie Dni Rodzinne. To też świetna okazja, by poznać bliżej ofertę warszawskich placówek oferujących zajęcia dodatkowe przez cały rok. Co w tym roku czeka na mieszkańców i mieszkanki miasta?

Moc wydarzeń w całym mieście!

Pierwsze wydarzenia odbędą się w piątek, 10 września. Na dzieci i ich rodziców czekają m.in. warsztaty plastyczne i komiksowe na Wawrze czy muzealne śledztwo w Muzeum Warszawy. W sobotę, 11 września, mieszkańcy i mieszkanki stolicy będą mieli w czym wybierać – to dzień, w którym dzieje się najwięcej. Na Wawrze zapraszamy na BIRTHDAY PICNIC organizowany przez British Wawer – wydarzenie pełne atrakcji i animacji oraz wyjątkowych pyszności. Sky This Warszawa na Ursynowie organizuje warsztaty z frisbee, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog na Woli pokaże, jak kodować i pisać programy, a w Kawiarni dla dzieci Nutka Café & Klub Edukacji Muzycznej będzie można pośpiewać wspólnie ze swoimi przedszkolakami. Zakończenie rodzinnego weekendu, czyli niedziela 12 września, można spędzić m.in. w Małym Inżynierze na Ursynowie, gdzie organizatorzy szykują niesamowite pokazy o właściwościach substancji o ekstremalnie niskiej temperaturze, tajemniczej mgle czy wbijania gwoździa… bananem! Także na Ursynowie w MATPLANECIE dzieci nauczą się programowania, grając w Minecrafta oraz stworzą swoje własne gry komputerowe. To nie koniec nauki połączonej z zabawą, bo 18 września w szkole Gigantów Programowania w Śródmieściu dzieci wezmą udział w 9. edycji Koduj z Gigantami cyklu ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzonym przez najlepszych trenerów.

Zapisy na wszystkie wydarzenia odbywają się poprzez stronę www.warszawskiednirodzinne.pl/edycja-2021/wydarzenia-wdr-2021/

Piknik na błoniach PGE Narodowego

Ale to nie wszystko! Oprócz bezpłatnych wydarzeń w całym mieście 11 września na błoniach PGE Narodowego odbędzie się piknik sportowo-rodzinny. Blisko 100 organizacji i firm z całej Warszawy szykuje dla odwiedzających warsztaty, pokazy, animacje, treningi czy zabawy. Błonia obok stadionu w sobotę zamienią się w wielkie święto nie tylko dla rodzin i dzieci, ale też dorosłych, młodzieży i seniorów. W programie m.in. nauka rysunku ze szkołą Sealart, językowe łamigłówki ze szkołą językową Ach i Och, warsztaty z Klubem Sportowym Gimnastyki Artystycznej Legion-Warszawa. Dzieci będą mogły przenieść się do świata magii, nauki i eksperymentów na stoisku Małego Inżyniera, spróbować sowich sił w układaniu fryzur razem z Modnisiowem, pobawić się w detektywów i rozwiązać matematyczne zagadki z MATPLANETĄ czy przygotować własne babeczki wspólnie z cukiernią A.Blikle. Na zarówno małych i dużych czekają też alpakoterapeuci – będzie można nakarmić, pogłaskać i dowiedzieć się ciekawostek o tych niesamowitych zwierzętach – oraz wielka ciężarówka ze słodyczami firmy Wawel. Ponadto na stoisku Zwalcz Nudę każdy będzie mógł zostać maestro czekolady i, używając Czekolepek od Wedla, stworzyć własną czekoladową rzeźbę. Dzieci dowiedzą się także, skąd bierze się czekolada oraz poznają historię fabryki Wedla, która od 1931 roku znajduje się na Pradze-Południe. Na stoisku będzie też fotobudka oraz loteria fantowa.

Piknik na błoniach PGE Narodowego to swoiste zakończenie wakacji w mieście – dzieci mają okazję poczuć się jak w prawdziwym lunaparku. Zadbali o to organizatorzy. Na wydarzeniu nie zabraknie dmuchańców, sceny, muzyki i foodtrucków. Piknik odbędzie się 11 września w godz. 12:00-17:00. Program pikniku jest dostępny na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl/edycja-2021/warszawski-piknik-rodzinny/.

Organizatorem wydarzenia jest Zwalcznude.pl. Partnerem Warszawskich Dni Rodzinnych jest miasto stołeczne Warszawa.

 

Warszawskie Dni Rodzinne 2021

10-12 września

Strona www: www.warszawskiednirodzinne.pl

Wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/259127322242536

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI