Autor: Emilia Zielińska

Departament jakości BIO PLANET S.A

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zielone warzywa i owoce – dlaczego warto je spożywać?

Zielone warzywa swoją barwę zawdzięczają chlorofilowi – substancji o wielu dobroczynnych dla naszego organizmu właściwościach. Mają też najwięcej kwasu foliowego niezbędnego w diecie. Warto jeść szczególnie zielone warzywa i owoce niepoddane obróbce termicznej – surowe, w postaci soków, smoothie lub sałatek. Ponadto wprowadzanie zielonych warzyw do diety dziecka jest kluczowe dla zapewnienia mu odpowiedniej ilości składników odżywczych i zachowania jego ogólnego zdrowia.

Czytaj więcej

Gryka nasz rodzimy superfood

W kuchni jest wykorzystywana i ceniona dzięki swoim walorom zdrowotnym i smakowym, począwszy od popularnej kaszy gryczanej, poprzez mieloną łuskę gryczaną czy też grykę ekspandowaną. Uprawa tej rośliny to również korzyść dla pszczół, które pozyskują nektar z kwiatów, a następnie wytwarzają miód gryczany.

Czytaj więcej

Winogrona i rodzynki

Winogrona to owoce (jagody) roślin z rodziny winoroślowatych (Vitaceae), głównie winorośli właściwej (Vitis vinifera L.). Winorośl jest jedną z najstarszych – obok zboża – uprawianych roślin, znaną prawdopodobnie od 9 tysięcy lat.

Czytaj więcej