Czy pomożecie uratować Gwiazdkę? - Czas na Akademię Elfów Świętego Mikołaja!

Inne

Sanie Świętego Mikołaja to pojazd magiczny – napędzany świąteczną energią (chociaż oczywiście renifery też są potrzebne!). Co jednak, gdy jej zabraknie? Gwiazdka jest w tym roku zagrożona, święta wiszą na włosku – saniom Mikołaja zabrakło magii, tej najważniejszej, pochodzącej prosto z serc, zwłaszcza dzieci. Gdy rodziny wspólnie spędzają czas, dzielą się miłością, to płozy sań zaczynają świecić oraz wydobywa się z nich muzyka. W tym roku jednak czarów brakuje, dlatego Mikołaj prosi o pomoc mieszkańców i mieszkanki Warszawy!

Na pomoc Mikołajowi!

To właśnie motyw uratowania świąt i sań Mikołaja będzie przyświecał tegorocznej Akademii Elfów Świętego Mikołaja – serii gier miejskich organizowanych co roku przez Fundację Zwalcz Nudę. W tym roku gra odbędzie się aż w 6 dzielnicach – Bemowie, Pradze-Południe, Wawrze, Ursynowie, Starówce i Ochocie.

Magia świąt to coś niesamowitego, a my w Fundacji Zwalcz Nudę chcemy sprawić, żeby ten gwiazdkowy czas był niezapominany, dlatego organizujemy Akademię Elfów Świętego Mikołaja. Wspólne rozwiązywanie zadań, zabawa oraz świąteczne tradycje to coś, co zawsze zbliża do siebie członków rodziny. A to właśnie ta magia liczy się najbardziej – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Akademia Elfów Świętego Mikołaja

Podczas sześciu gier dzieci będą miały okazję zmierzyć się ze specjalnie przygotowanymi zadaniami i wyzwaniami. Animatorzy i animatorki z Fundacji Zwalcz Nudę w rolach śnieżynek, elfów i Świętego Mikołaja stanęli na wysokości zadania i szykują moc atrakcji. Podstawowym zadaniem będzie zadbanie o dobrą atmosferę i świąteczny, rodzinny klimat oraz oczywiście pokazanie świątecznej energii, która napędzi sanie! Uczestniczki i uczestnicy otrzymają również specjalne listy od Świętego Mikołaja. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły dołączyć do Akademii i zmierzyć się z wyzwaniami z różnych katedr. Te na ten moment pozostają tajemnicą – organizatorzy zdradzą je dopiero w dniu rozpoczęcia zabawy.

Akademia Elfów Świętego Mikołaja:

• 27.11. Wawer
  • 3.12. Ochota
  • 10.12. Praga-Południe
  • 11.12. Bemowo
  • 17.12. Starówka
  • 18.12. Ursynów

Udział w grach jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie www.zwalcznude.pl, które ruszają 14 listopada o godz. 18:00 (dwie pierwsze gry) oraz 28 listopada o godz. 18:00 (reszta gier). Gry 27.11. oraz 10.12. są współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę oraz dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Gry 3.12., 11.12., 17.12. oraz 18.12. są współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę.