Dział: Inne

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kiedy i jak rozmawiać z dziećmi o śmierci?

Jako dorośli w naturalny sposób staramy się chronić nasze dzieci przed negatywnymi i przykrymi doświadczeniami. Mechanizm ten powoduje, że często odgradzamy je od różnych aspektów życia. Jednym z nich jest odchodzenie najbliższych. Jak wynika z Raportu o Dobrym Umieraniu, 73%[1] badanych Polaków nigdy nie rozmawiało o śmierci z dzieckiem. Statystyki te pokazują, jak trudny jest dla nas temat umierania. Warto jednak pamiętać, że podejmowanie niełatwych rozmów, paradoksalnie zmniejsza nasz lęk wobec śmierci.

Czytaj więcej

Czy pomożecie uratować Gwiazdkę? - Czas na Akademię Elfów Świętego Mikołaja!

Sanie Świętego Mikołaja to pojazd magiczny – napędzany świąteczną energią (chociaż oczywiście renifery też są potrzebne!). Co jednak, gdy jej zabraknie? Gwiazdka jest w tym roku zagrożona, święta wiszą na włosku – saniom Mikołaja zabrakło magii, tej najważniejszej, pochodzącej prosto z serc, zwłaszcza dzieci. Gdy rodziny wspólnie spędzają czas, dzielą się miłością, to płozy sań zaczynają świecić oraz wydobywa się z nich muzyka. W tym roku jednak czarów brakuje, dlatego Mikołaj prosi o pomoc mieszkańców i mieszkanki Warszawy!

Czytaj więcej

Wyprawka przedszkolna, czyli mininiezbędnik dobrze przygotowanego przedszkolaka

Wyprawka przedszkolaka, szczególnie 3-latka, rozpoczynającego przygodę z edukacją, a będącego jeszcze wciąż bardzo małym dzieckiem, musi być przygotowana bardzo odpowiedzialnie, z dużą precyzją i zaangażowaniem. Rodzice powinni zatem pamiętać o produktach plastycznych i higienicznych, a także o ubrankach.

Czytaj więcej

Rabkoland przedłuży obchody Dnia Dziecka

Już 4 i 5 czerwca Park Rozrywki Rabkoland w Rabce Zdrój zorganizuje weekendowe obchody Dnia Dziecka. To impreza skierowana do najmłodszych, podczas której nie zabraknie atrakcji. W planach są m.in. słodkości dla każdego dziecka, występ cyrkowca czy gra terenowa.

Czytaj więcej

Zabawa i relaks blisko natury – idealny pomysł na rodzinny weekend!

Coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz i aktywnego wypoczynku na łonie natury. Bliskość przyrody, czyste powietrze, atrakcje dla dzieci w każdym wieku połączone z możliwością odpoczynku – to kryteria, którymi wielu rodziców kieruje się, poszukując rozrywki dla swoich pociech. Nie musisz pokonywać setek kilometrów, aby znaleźć się w takim miejscu. Położony nieopodal Warszawy Julinek Park to świetny pomysł na weekendowy, rodzinny wypad. Jakie atrakcje czekają na miejscu?

Czytaj więcej

Wiosenne aktywności dla dzieci

Zimą zarówno starsi, jak i młodsi mają zazwyczaj mniej energii i siły do działania. Kiedy jednak dzień się wydłuża, a pierwsze wiosenne promienie słońca zaglądają do naszych okien, budzi się w nas ochota do większej aktywności. Wiosna to świetny czas aby zachęcić dzieci do próbowania nowych rzeczy.

Czytaj więcej

KONKURS! Uczestnicy tegorocznej Akademii Bezpiecznego Puchatka mają szansę wygrać wyjątkowo atrakcyjne nagrody

Trwa XIII edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka, największego w Polsce programu edukacyjnego skierowanego do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy projektu mogą czerpać wiedzę na temat bezpieczeństwa, a przy okazji świetnie się przy tym bawić, wykorzystując umiejętności kreatywne. Dlaczego? Tegoroczna edycja to także dodatkowy konkurs na stworzenie Klasowego Kodeksu Bezpieczeństwa dla wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w Akademii. Mile widziany jest każdy wytwór artystyczny, a zgłoszenia konkursowe należy przesłać do 30 kwietnia 2022 r.

Czytaj więcej

W Pałacu pod Baranami w Krakowie rusza projekt Tymczasowego Przedszkola dla ukraińskich dzieci

Projekt Tymczasowego Przedszkola jest oddolnym pomysłem krakowskich rodziców. Poruszeni sytuacją wielu rodzin, które przyjeżdżają do Krakowa, uciekając przed wojną w Ukrainie, postanowili działać. Założyli zbiórkę na Pomagam.pl, gdzie zbierają środki na organizację bezpłatnego miejsca opieki nad dziećmi. Cel to 67 tysięcy złotych. Taka kwota pokryje miesięczne koszty zatrudnienia certyfikowanych, ukraińskich nauczycieli, zapewni dzieciom trzy posiłki dziennie oraz pozwoli na zakup materiałów szkolnych.

Czytaj więcej

Novakid, wraz z przyjaznymi strrraszydełkami, zaprasza dzieci na darmowe halloweenowe zajęcia z angielskiego

Internetowa szkoła Novakid zaprasza dzieci z całego świata wraz z rodzinami do udziału w specjalnej halloweenowej lekcji języka angielskiego – “Spooky” Monster Masterclass. Zajęcia odbędą się na żywo za pośrednictwem kanału na YouTube w dniu 28 października o godzinie 17. Mali uczniowie będą mogli stworzyć własnego potwora i nauczyć się nowych angielskich słówek w atmosferze kreatywności i zabawy.

Czytaj więcej

Zabierz dziecko do teatru

Bajkowa scena Teatru Capitol przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Z myślą o familijnych spotkaniach z kulturą zaprasza do wspólnego świętowania w ostatni weekend maja oraz pierwszy weekend czerwca.

Czytaj więcej