Zabierz dziecko do teatru

Warszawski Teatr Capitol przygotował wyjątkową ofertę teatralną z okazji Dnia Dziecka!

Inne

Bajkowa scena Teatru Capitol przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Z myślą o familijnych spotkaniach z kulturą zaprasza do wspólnego świętowania w ostatni weekend maja oraz pierwszy weekend czerwca.

Już w sobotę 29 maja podczas spektaklu „Cudowna Aladyna” dzieci odkryją w czyje ręce trafi dająca władzę zaczarowana lampa oraz znajdą odpowiedź na pytanie: czy spełnienie wszystkich życzeń może zagwarantować szczęście? Dzień później, w niedzielę 30 maja do świata baśni wszystkich przybyłych gości zabierze Pinokio. Na tym jednak nie koniec, bo już w sobotę 5 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka Teatr Capitol zaprosi dzieci i młodzież na porywający musical „#kopciuszek.” To świetna okazja aby po tak długiej przerwie, spowodowanej pandemią pokazać najmłodszym magię teatru i razem z nimi przenieść się do świata fantazji.

„CUDOWNA LAMPA ALADYNA” jest opowieścią o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej spełniającym wszystkie życzenia, potężnym duchem Dżinem, to jedna z najbardziej znanych baśni z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”. Czarnoksiężnik Roeoender pragnie za wszelką cenę zdobyć wyjątkową lampę, która ukryta jest w jaskini wraz z innymi skarbami. Dostęp do tej kryjówki ma jedynie chłopiec o imieniu Aladyn. Czarodziej postanawia więc odnaleźć młodzieńca i podstępem nakłonić go do wejścia do skarbca. Zapraszamy na spektakl już w sobotę 29 maja o godz.11:00.
Bilety i szczegóły: https://tiny.pl/rzhm8

„PINOKIO” to teatralna adaptacja znanej na całym świecie bajki. To przepiękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem. Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. 
Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. 
Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.
Pełna zabawnych przygód historia Pinokia niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych. Zapraszamy na spektakl już w niedzielę 30 maja o godz.11:00.
Bilety i szczegóły: https://tiny.pl/rzhgx

„#kopciuszek” barwny musical dla dzieci i młodzieży o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. Współczesna interpretacja klasycznej baśni Braci Grimm. Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania  zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia,  kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta już w sobotę 5 czerwca o godz.11:00.
Bilety i szczegóły: https://tiny.pl/rzh8f

W trosce o zdrowie wszystkich uczestników spektakli Teatr podjął współpracę z liderami rynku w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego. Przygotowano szereg rozwiązań, które zapewnią bezpieczny i komfortowy udział w spektaklach w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Szczegóły oraz bilety na wszystkie spektakle na stronie: www.teatrcapitol.pl

Teatr Capitol otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID -19 Funduszu Wsparcia Kultury.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI