Autor: Aleksandra Jastrząb

         

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Katar i kaszel – infekcyjny czy alergiczny? Jak działać?

Katar i kaszel to zazwyczaj jedne z pierwszych objawów przeziębienia, które niemal nie odstępują naszych przedszkolaków na krok w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Okres wiosenny jednak to czas kwitnienia i pylenia roślin, dlatego w tym okresie obserwuje się wzmożone przypadki alergii. Jak więc odróżnić objawy infekcji od objawów alergii?

Czytaj więcej

Rola autorytetu w życiu dziecka

Brak autorytetów w społeczności grozi jej rozpadem lub anarchią. To popularne zdanie mówi wiele i skłania do zatrzymania się choćby na chwilę nad kwestią zagadnienia wzorców w dzisiejszym świecie. 

Czytaj więcej

Jedziemy na wycieczkę

Ponoć bariery tworzymy sami. Sami się ograniczamy i stawiamy granice. Kiedy rozmawiam z rodzicami na temat podróży, to często słyszę: nie, tylko nie podróż z dzieckiem, to całe pakowanie, ten stres, bagaże. Albo: coś ty, one są za małe. Można też usłyszeć: daj spokój, on nie wysiedzi tylu godzin w aucie!

Czytaj więcej

Katar i kaszel − infekcyjny vs alergiczny

Katar i kaszel to zazwyczaj jedne z pierwszych objawów przeziębienia, które niemal nie odstępują naszych przedszkolaków na krok w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Okres wiosenny to czas kwitnienia i pylenia roślin, dlatego w tej porze obserwuje się wzmożone przypadki alergii. Jak więc odróżnić objawy infekcji od objawów alergii?

Czytaj więcej