Baśnik – mądre bajki z przymrużeniem oka

Inne
Ewelina Oleksiak
Ewelina to mama, zuch dziewczyna i wielka pasjonatka ilustracji.
Stworzyła wydawnictwo Baśnik. Zobaczcie, co zaserwuje Wam na, nie tylko wieczorną, lekturę.


Co nam daje Baśnik?

Książki pełne wciągających przygód i pięknych akwarelowych ilustracji. Perypetie bohaterów pomagają rozwijać inteligencję emocjonalną najmłodszych, dają nadzieję i uśmiech, ale też pozostawiają miejsce na oddech i chwilę refleksji. Czytając książki wydawnictwa Baśnik, dzieci budują poczucie własnej wartości, uczą się akceptacji, poznają przyjaźń i wsłuchują się w siebie. Przeżywając pasjonujące przygody, czując promienie słońca na policzkach, dzieci, a może także rodzice, czasem wybuchną śmiechem, a czasem wzruszą się, poznając kolejne zakamarki własnego serca.
Ewelina pisze i ilustruje książki dla dzieci, tworzy grafiki i portrety rodzinne. Pokazuje dzieciom, że są ważne. Pomaga im znaleźć w sobie akceptację dla smutku i otwartość na radość.

Skąd taka pozytywna energia w Baśniku? 

Wielka pasja, macierzyństwo i trudne doświadczenia życiowe to klucz do tego, by próbować tworzyć wokół siebie dobry świat. Książki Eweliny często pomagają potrzebującym, są bowiem wystawiane na aukcjach charytatywnych. Premiera książki Marzenia Heli odbyła się w Praskim Koneserze w Warszawie, gdzie całość honorarium ze sprzedaży przeznaczona została na protezę rączki dla Helenki Budzowskiej – dziewczynki, która była inspiracją do postaci głównej bohaterki.

Co znajdziecie w ostatnio wydanej książce?

Skrytki i sekrety szczęścia to zbiór 16 trochę baśniowych, trochę sarkastycznych opowiadań, szukających odpowiedzi na pytanie: „Czym jest szczęście?”. To plejada fantastycznych bohaterów – od tajemniczej pani pirat, przez treserki smoków, po nieporadnych czarodziejów, którzy borykają się ze swoimi lękami i puszczają do nas oko. Jak zwykle w książkach wydawnictwa Baśnik opowieści te kończą się otwartym wątkiem, pozostawiając miejsce na rozmowę rodzica z dzieckiem.

Zajrzyj, jeśli masz odwagę zanurzyć się w bajki, które uczą.
 

www.basnik.eu
 


 

 

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI