Pielęgnacja skóry małego wrażliwca

Zdrowy przedszkolak

Pielęgnacja dziecięcej skóry, o ile jest zdrowa, to dla rodzica żaden kłopot. Odwrotnie sytuacja wygląda, gdy malec ma bardzo przesuszoną skórę lub choruje na AZS – wtedy może być to nie lada wyzwanie. Dostępne na rynku specjalistyczne produkty potrafią jednak skutecznie zadbać o skórę z problemami, a także ukoić nerwy rodziców. Bo AZS to nie wyrok – to po prostu trochę inna, choć wcale nie taka trudna, pielęgnacja.

 

Dziecięca skóra jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa. Wrażliwość ta wynika głównie z faktu, że jest ona nawet dziesięć razy cieńsza od skóry dorosłego. Jej bariera ochronna nie spełnia jeszcze swoich funkcji. Przypomina mur, w którym brakuje cegieł, czyli ceramidów i lipidów. W efekcie nie umie się obronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (kurzem, roztoczami, innymi alergenami czy stresem), a również nadwrażliwie reaguje na czynniki wewnętrzne (uczulać mogą np. składniki jadłospisu mamy, które wraz z jej pokarmem przenikają do organizmu dziecka).

Łuszczenie, świąd, pękanie (nawet krwawienie) – rodzice, których dzieci cierpią z powodu bardzo przesuszonej skóry lub AZS doskonale znają te objawy. Wiedzą też, że tradycyjna pielęgnacja to zdecydowanie za mało, że taka skóra potrzebuje kompleksowej troski, obejmującej eliminację alergenów z otoczenia dziecka, rygorystyczną dietę i odpowiednią, specjalistyczną pielęgnację. Klasyczne kosmetyki dostępne w drogeriach nie są w stanie dostarczyć skórze składników, niezbędnych do skutecznej ochrony i regeneracji. Tę „moc” posiadają dermokosmetyki dostępne w aptekach.

Emolienty, poprzez odtworzenie płaszcza hydrolipidowego naskórka, pomagają zatrzymać wodę w skórze, aby zapewnić jej optymalne nawilżenie, koją i łagodzą podrażnienia oraz chronią przed działaniem substancji drażniących. Odpowiedzią na potrzeby suchej i bardzo suchej skóry, ze skłonnością do świądu i atopii jest linia Xera Calm A. D. marki Eau Thermale Avène.

Tajemnicą jej skuteczności jest I-Modulia® – chroniony patentem kompleks składający się z liposacharydów, aminokwasów oraz węglowodanów. Ma on nie tylko udowodnioną skuteczność przeciwzapalną, ale także przeciwświądową oraz przyczynia się do podniesienia wrodzonej odporności skóry i odbudowywania jej bariery hydrolipidowej.

Co istotne, gama Xera Calm A.D. to kosmetyki sterylne. Oznacza to, że zawierają tylko minimum niezbędnych dla skuteczności produktów składników, bez jakichkolwiek konserwantów, które mogą dodatkowo podrażniać skórę dziecka (zgodnie z zaleceniem: wyeliminuj czynniki drażniące wszędzie tam, gdzie to możliwe). Jest to możliwe dzięki opatentowanemu systemowi zamknięcia D. E. F. I., który pozwala wydostać produkt z tuby, ale nie zasysa nic do wnętrza opakowania. Systematyczne stosowanie linii Xera Calm A.D ukoi skórę i złagodzi podrażnienia oraz swędzenie wywołane suchością. A to z kolei pomoże przywrócić komfort życia nie tylko dziecku, ale także całej rodzinie.

„Gama Xera Calm A.D Już w pierwszym miesiącu stosowania świąd zredukowany nawet do 97% *

 

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA SKÓRY WRAŻLIWEJ

Przy pielęgnacji skóry atopowej nie należy zapominać o stosowaniu fotoprotekcji, zwłaszcza w okresie letnim lub podczas leczenia farmakologicznego. Dla osób z atopowym zapaleniem skóry marka Eau Thermale Avène przygotowała gamę mineralną o wysokim wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej SPF 50+. Produkty przeciwsłoneczne z gamy mineralnej nie zawierają filtrów chemicznych, substancji zapachowych ani parabenów. Zawarta w produktach Woda termalna Avène koi i łagodzi podrażnienia skóry. Ultra skuteczna i ultra bezpieczna ochrona – idealna dla dzieci i dorosłych ze skórą atopową.

KONKURS ATOPOWE SOS

Już od kilku lat marka Eau Thermale Avène Polska wspiera najmłodszych pacjentów atopowych i ich rodziny.

 

 

A tutaj zobaczysz Historię Kamili

 

Jeśli Twoje dziecko ma skórą atopową, wejdź na stronę www.atopowesos.pl

i wygraj 3 tygodniowy pobyt w Uzdrowisku Avène we Francji.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI