W Pałacu pod Baranami w Krakowie rusza projekt Tymczasowego Przedszkola dla ukraińskich dzieci

Inne

Projekt Tymczasowego Przedszkola jest oddolnym pomysłem krakowskich rodziców. Poruszeni sytuacją wielu rodzin, które przyjeżdżają do Krakowa, uciekając przed wojną w Ukrainie, postanowili działać. Założyli zbiórkę na Pomagam.pl, gdzie zbierają środki na organizację bezpłatnego miejsca opieki nad dziećmi. Cel to 67 tysięcy złotych. Taka kwota pokryje miesięczne koszty zatrudnienia certyfikowanych, ukraińskich nauczycieli, zapewni dzieciom trzy posiłki dziennie oraz pozwoli na zakup materiałów szkolnych.

- Jako rodzice empatyzujemy i potrafimy sobie wyobrazić, jak ciężkim zadaniem będzie przebrnąć przez wszystkie formalności w towarzystwie małych dzieci, spotęgowane barierą językową, lękiem i niepewnością - mówią organizatorzy zbiórki.

W projekt zaangażowane są lokalne organizacje: Fundacja FINE, Pałac Pod Baranami, Kino pod Baranami, Kino Mikro, Przedszkole Mali Przyjaciele, Pracownia Arete. Razem z rodzicami tworzą program działania placówki. 

Ruszyła już strona internetowa projektu: https://daycarekrakow.pl a w przygotowaniu jest  fanpage na Facebooku, gdzie zostaną uruchomione zapisy na zajęcia oraz będą podawane bieżące aktualizacje z przebiegu projektu. Tymczasowe Przedszkole rusza od następnego poniedziałku 14. marca.

Projekt poruszył serca i portfele darczyńców. Już po dwóch dniach zebrał odpowiednie środki na miesiąc działania. Po 10 dniach zbiórka jest w stanie sfinansować dwa miesiące działania Tymczasowego Przedszkola. Organizatorzy jednak nie wstrzymują projektu. Zdają sobie sprawę, że pomoc będzie potrzebna przez dłuższy czas.

Na portalu Pomagam.pl można stworzyć zbiórkę na wskazany cel jako osoba prywatna lub firma. Wystarczy wejść na stronę: https://pomagam.pl/blog/pomozukraincom

 Na stronie https://pomagam.pl/firmydlaukrainy każda organizacja może założyć zbiórkę internetową na pomoc naszym sąsiadom i szybko zacząć zbierać środki w zweryfikowanym miejscu na wspólny cel. Do akcji włączyły się przedsiębiorstwa z różnych branż: firmowe zbiórki prowadzą już Just Join IT, Flixbus, trenerzy fitness Sylwia i Akop Szostak oraz warszawski hotel Marriott.

Do tej pory na zbiórce https://pomagam.pl/solidarnizukraina zebrano już ponad 10 milionów złotych. Wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc humanitarną, serwis nie pobiera prowizji. 

Wszelkie koszty pokrywa portal Pomagam.pl - 100% wpłaconej kwoty trafia na pomoc humanitarną.

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/epcegr

 

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI