Gojenie ran bez powikłań

Zdrowy przedszkolak

Wycieczki rowerowe, majsterkowanie, gotowanie – to wspaniałe pomysły na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Niestety, skaleczenia mniejsze czy większe mogą pojawić się niespodziewanie i popsuć dobrą zabawę, pokrzyżować plany. Nie uchronisz dziecka, czy siebie przed każdym ryzykiem, ale możesz przygotować swoją apteczkę.

 

GOJENIE RAN BEZ POWIKŁAŃ

ARGOTIAB® to nowoczesne rozwiązanie, które pomoże zarówno na małe, jak i większe rany, a także te przewlekłe, gojące się w okresie 4-6 tygodni. ARGOTIAB® może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, dlatego warto pamiętać o jego zabraniu, na przykład na rodzinne wycieczki. Prawidłowe leczenie rany jest skutecznym sposobem nie tylko na szybkie zagojenie, ale także na powrót uśmiechy Twojego dziecka!

SYGNAŁY ALARMUJĄCE

Jeśli rana nie goi się mimo zmiany opatrunków, jest zaczerwieniona, opuchnięta, bolesna, ma nieprzyjemny zapach lub wydziela się  z niej płyn należy działać zdecydowanie i jak najszybciej.

CO MOŻE CI POMÓC

Szybkie działanie w procesie leczenia rany może zapewnić ARGOTIAB®. Jeśli rana się nie goi lub obserwujesz obrzęk i wydzielinę to szybki efekt w procesie leczenia zapewni Ci opatrunek w postaci suchego spray ARGOTIAB®. Jeśli rana jest wynikiem uszkodzenia skóry ostrym narzędziem, silnego otarcia aż do krwi, ugryzienia lub oparzenia, to sięgnij po ARGOTIAB®  krem, który przyspieszy gojenie, zahamuje infekcję i zmniejszy bliznę.

PRZEŁOM! Aktywne srebro jonowe w medycynie Ag+ (TIAB)

Na Włoskim Uniwersytecie Medycznym Ferrera oraz Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie w 2009 roku został wynaleziony i opatentowany nowy związek aktywnego srebra Ag+ połączonego z tytanem pod nazwą TIAB.

Aktywne srebro Ag+ [TIAB] jest obecnie stosowany w medycynie: w laryngologii, stomatologii, ginekologii, dermatologii i trudno gojących się ranach. Srebro to charakteryzuje się silnym działaniem przeciwdrobnoustrojowym i jest bezpieczne od pierwszego miesiąca życia.

Nowe publikacje dowodzą, że aktywne srebro Ag+ [TIAB] efektywnie działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczno . Przyspiesza proces leczenia ran ostrych i przewlekłych oraz ran po skaleczeniu, ugryzieniu i oparzeniu I i II stopnia. Srebro jest używane do leczenia grzybic stóp oraz terapii ran i blizn po poparzeniach.

Produkty z aktywnym srebrem Ag+ [TIAB] w wysokim standardzie farmaceutycznym są już dostępne w aptekach.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI